Matematik Kafe, Matematik Terapi Evi...

Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz... Matematikya

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe
Translate
Psikoloji
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam553
Toplam Ziyaret351876

Matematik Alanında "Zamanın Ruhu" Değişiyor

Jain diyor ki:

Matematik alanında zamanın ruhu değişiyor. Bir sonraki neslin çocukları gerçek matematiği, Doğanın Canlı Matematiğine dayalı denklemleri öğrenmek isteyecekler.

Zamanın Ruhu kelimesi bir jenerasyonun veya zaman periyodunun ruhu olarak tanımlanıyor. Bir zaman ruhu örneği de 1960'ların "Özgürce Sevmek" ve "Yenilikçi Düşünce"sidir.

Bu zaman, sıkıcı formüllerle fabrikasyon beslenme biçimini alan global matematik eğitim programının yozlaşmaya başladığı ve öğrencilerin bir durma noktasına geldiği zamandır. Bunun üzerinden 60 yıl geçti ve yakında bir uyanış olacak ve Matematik de hakiki bir Yıldız Dili haline gelecek. Otomatiklikten çıkmış bir matematik dili olacak.

Benim gibi fütüristler Fibonacci Serisinin (3:5:8) eğitim programına yeniden katılması gerektiğini, Çam Kozalağının büyüsünün, 8:13'ün ya da Ayçiçeğinin 21:34 spiralden oluşan çiçekçiğinin eğitim sistemine dahil edilmesinin gerekliliğine inanıyor. Artık Platon Cisimlerinin eğitim enstitülerine yeniden alınması zamanı geldi, ve bizler de 100 yıl önce kaba ve siyasi bir tavırla bu ilahi konu başlıklarını eğitim programlarından silen bilim insanlarını affedecek, son 2500 yıldır, Pisagor'un zamanından beri zaten orada olan orjinal programı yerine koyacağız. Evet, cebirsel zamanın ruhu değişiyor.

Yaklaşan Kutsal Geometri ve Vedik Matematik kurslarını bekleyin; Matematiğin yeni nesli "Deha Zihni"ne alıp götürmesini izleyin. Bu konu, neye malolursa olsun beslenmeye ve korunmaya ihtiyacı olan nadir bir çiçeğe benziyor.

Kaynak: Jain 108

MetaGeometri

37 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın