Eğitim İmecesi

  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe
  Galeri

  İbrahim Yumuşak

  İbrahim Yumuşak
  destek@matematikkafe.com
  NEDEN MATEMATİK KAFE-1
  24/07/2017
  matematikkafe.com
   
  “İnsan gelişmesi ve sağlığı için gerekli olan temel gereksinmelere aykırı olan koşullar içinde bulunuyorsa, ya zor durumlara düşerek yok olup gider ya da kendi gereksinmelerine uygun koşulları yaratır.” (Erich Fromm)
   
  Bu proje; her ne kadar adı “Matematik Kafe” olsa da, toplumsal temelde, sevgi bilinci yaratmak ve yaygınlaştırmak adına kurulması planlanan yapıyla ilgili, eğitim çalışmalarını kapsamaktadır.  

  Öncelikli hedef, öğretenlerle- öğrenenlerin beraber gerçekleştireceği bir İmece ruhu oluşturmak; bu ruhu kalıcı hale getirmek ve yaygınlaştırmaktır. 
   
  Öğrencilerin kendilerini rahat hissettikleri; sıkılmadan ders çalışabilecekleri, bolca kitap okuyabilecekleri sevimli ve aynı zamanda da eğlenerek öğrenecekleri, her yaştan beyinlere hitap eden bir mekâna ihtiyaç bulunmaktadır. Bu mekânda öğrenciler, öğretmen gözetiminde birlikte çalışacak, birlikte öğrenecek ve birlikte üreteceklerdir. 

  öğreterek öğrenme matematikkafe.com

  Öğrencilerin öğretmen gözetiminde, birlikte çalıştığı, birlikte öğrendiği ortamlara ihtiyaç vardır

  En iyi öğrenme yöntemi; bilinen bir şeyin başkasına anlatılmasıdır. Yani “öğreterek öğrenme” dir. Bu yüzden anlaşabilecek 3-5 arkadaşla bir araya gelinerek herkes en iyi bildiğini bir diğerine anlattığında, hem daha keyifli hem de çok daha hızlı bir öğrenme süreci sağlanmış olacaktır. Ayrıca öğrenci, birlikte çalışmanın getireceği büyük gücün farkına varır ve ekip çalışmasını-beyin fırtınasını-ortak aklı öğrenir. Ben yaptım değil, biz yaptık demeyi öğrenir. 
   


  Paylaş | | Yorum Yaz
  975 kez okundu. Yazarlar

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

  Yazarın diğer yazıları

  Neden Matematik Kafe-5 - 27/08/2017
  Öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri ve aynı zamanda öğrendiklerini hayata geçirebilecekleri ortamlara ihtiyaç vardır.
  NEDEN MATEMATİK KAFE-4 - 24/08/2017
  Her eğitim kurumu aynı zamanda bir ar-ge merkezi olmalıdır
  NEDEN MATEMATİK KAFE-3 - 02/08/2017
  Yetişkinlerin de kendilerini geliştirebilecekleri ortamlara ihtiyaçları vardır
  NEDEN MATEMATİK KAFE-2 - 01/08/2017
  Öğrencilerin mutlu olmayı öğrenebilecekleri ortamlara ihtiyaç vardır
  Atmamız Gereken İlk Adım - 15/07/2017
  Yaşadığımız tüm sorunların temelinde olan, zihinsel yeteneklerimizi yeterince kullanmayışımız ve sevgiye kıymet vermeyişimiz gerçeklerinden hareketle bir “Eğitim İmecesi” gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.