• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe

İbrahim Yumuşak

İbrahim Yumuşak
destek@matematikkafe.com
NEDEN MATEMATİK KAFE-1
24/07/2017
matematikkafe.com
 
“İnsan gelişmesi ve sağlığı için gerekli olan temel gereksinmelere aykırı olan koşullar içinde bulunuyorsa, ya zor durumlara düşerek yok olup gider ya da kendi gereksinmelerine uygun koşulları yaratır.” (Erich Fromm)
 
Bu proje; her ne kadar adı “Matematik Kafe” olsa da, toplumsal temelde, sevgi bilinci yaratmak ve yaygınlaştırmak adına kurulması planlanan yapıyla ilgili, eğitim çalışmalarını kapsamaktadır.  

Öncelikli hedef, öğretenlerle- öğrenenlerin beraber gerçekleştireceği bir İmece ruhu oluşturmak; bu ruhu kalıcı hale getirmek ve yaygınlaştırmaktır. 
 
Öğrencilerin kendilerini rahat hissettikleri; sıkılmadan ders çalışabilecekleri, bolca kitap okuyabilecekleri sevimli ve aynı zamanda da eğlenerek öğrenecekleri, her yaştan beyinlere hitap eden bir mekâna ihtiyaç bulunmaktadır. Bu mekânda öğrenciler, öğretmen gözetiminde birlikte çalışacak, birlikte öğrenecek ve birlikte üreteceklerdir. 

öğreterek öğrenme matematikkafe.com

Öğrencilerin öğretmen gözetiminde, birlikte çalıştığı, birlikte öğrendiği ortamlara ihtiyaç vardır

En iyi öğrenme yöntemi; bilinen bir şeyin başkasına anlatılmasıdır. Yani “öğreterek öğrenme” dir. Bu yüzden anlaşabilecek 3-5 arkadaşla bir araya gelinerek herkes en iyi bildiğini bir diğerine anlattığında, hem daha keyifli hem de çok daha hızlı bir öğrenme süreci sağlanmış olacaktır. Ayrıca öğrenci, birlikte çalışmanın getireceği büyük gücün farkına varır ve ekip çalışmasını-beyin fırtınasını-ortak aklı öğrenir. Ben yaptım değil, biz yaptık demeyi öğrenir. Bu sebeple bu tür ortamlar her zaman gereklidir. 
 


Paylaş | | Yorum Yaz
429 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

NEDEN MATEMATİK KAFE-5 - 27/08/2017
NEDEN MATEMATİK KAFE-4 - 24/08/2017
NEDEN MATEMATİK KAFE-3 - 02/08/2017
NEDEN MATEMATİK KAFE-2 - 01/08/2017
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Foto Galeri
Translate