• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe

İbrahim Yumuşak

İbrahim Yumuşak
destek@matematikkafe.com
NEDEN MATEMATİK KAFE-3
02/08/2017
matematikkafe.com 
 
Yetişkinlerin de kendilerini geliştirebilecekleri ortamlara ihtiyaçları vardır
 

“…Hanımlar, Beyler!
Görülüyor ki en önemli ve aydınlatıcı görevlerimiz eğitim ve öğretim işleridir. Eğitim ve öğretim işlerinde mutlaka başarılı olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu, ancak bu yolla olur. Bu zaferin sağlanması için hepimizin tek can ve tek fikir olarak esaslı bir program üzerinde çalışması lazımdır.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)


"Eğitim, beşikten mezara yaşam boyu devam etmesi gereken bir süreç ve temel bir insan hakkıdır."


Yetişkinlerin eğitimi de en az okul çağı eğitimi kadar önemlidir. Bu yüzden her yaştan insanın okuma, estetik, meslek becerisini geliştirecek ve bu becerilerin değerlendirilmesine aracılık yapacak ortamlar olmalıdır. Eğitim uzmanı Prof. Dr. Necati Cemaloğlu hocamızın da dediği gibi, “veliyi eğitmeden çocuğu eğitmeye çalışmak, havanda su dövmekten başka bir şey değildir...” Dolayısıyla İlk yapılması gerekenlerden olan anne baba ve yetişkin okullarını kurmak öncelikli hedef olmalıdır.
(Bu konudaki örnek çalışmamız için tıklayınız)

Matematik Kafe’de okul çağı eğitiminin yanı sıra yetişkinlerin eğitimine de önem verilecektir. Kafe’de öğrenciler eğitim alırken anne babalara da nitelikli vakit geçirebilecekleri ortamlar hazırlanacaktır. Talepleri halinde eğitimleri konusunda alanında uzman kişilerce danışmanlık hizmeti verilecek özellikle ev hanımlarından eğitim almak isteyenlere yol gösterilecektir. 

Matematik Kafe’de, öğreten-öğretilen yerine; öğretmen-veli-öğrenci üçlüsünün birlikte çalıştığı, birlikte öğrendiği, birlikte yönettiği ve birlikte mutlu olduğu bir eğitim anlayışı söz konusu olacaktır.

Artık herkesin birtakım ideolojilere göre değil, evrensel yasalara göre yaşamaya hazırlanması gerekir. Hayat kanunları ihlal edildiği zaman bireysel ve toplumsal yıkımlar meydana gelir.

devamıPaylaş | | Yorum Yaz
186 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

NEDEN MATEMATİK KAFE-5 - 27/08/2017
NEDEN MATEMATİK KAFE-4 - 24/08/2017
NEDEN MATEMATİK KAFE-2 - 01/08/2017
NEDEN MATEMATİK KAFE-1 - 24/07/2017
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Foto Galeri
Translate