• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe
Translate
Üyelik Girişi

MUTSUZLUĞUN NEDENİ

matematikkafe.com

MUTLULUĞUN MATEMATİK FORMÜLÜ matematikkafe.com  Koşullu mutluluk mutsuzluğun en büyük nedenidir

Koşullu Mutluluk dediğimiz zaman anladığımız şey mutluluklarımızın belirli koşullara dayandırılmış olmasıdır. Örneğin: bir evim olursa mutlu olurum diye bir cümle kurarsak, bu koşullu bir mutluluktur, çünkü ancak bir ev olması durumunda mutlu olmaktan söz edilerek mutluluğun bir ev ön koşuluna dayandırılması söz konusudur...

Gerçek mutluluğa ulaşabilmek için onun mutlaka koşulsuz olması gerekmektedir yani yaşanan andan sadece o anın size verdiği kadarını almaktır. O an size neyi getirmişse, size neyi sunuyorsa onun o kadarıyla mutlu olabilmek, onu alabildiğiniz için mutlu olabilmektir. Ama keşke şöylesi de olsaydı, keşke başka türleri de olsaydı o zaman daha mutlu olurdum gibi bir anlayışa dayanan bakış açısı sıkıntıları arttıran bir durumdur.

An’ın size getirmekte oldukları zaten sizin gerçekte ihtiyacınız olan şeylerdir. Bu ihtiyacınız olan şeyleri sevinçle karşılamalı ve kabul etmelisiniz. Sonuç olarak o zaman mutluluğunuzu herhangi bir koşula dayandırmamış olursunuz. Sadece o anın size getirdiklerinden size sunduklarından bir haz elde edersiniz ve onunla gerçek hazzı yakalamış olursunuz. Çünkü sürekli daha fazlasını istemek, daha farklısını beklemek gibi dürtülerin bir sonu olmadığından; bugün başka biçimini isterken yarın başka biçimine sahip olduğunuzda, bu defada daha başka şeylerin eksik olduğunu düşüneceksiniz.

Özetle, m
utluluk dediğimiz şey şu an içinde bulunduğumuz andadır. Mutlu olabilmek için sayabileceğiniz hiçbir koşula ihtiyacınız yok. Zaten içinde bulunduğunuz an size yeterince güzel şeyler getirmekte. Elinizdeki artıların listesini yaparsanız gerçek anlamda nelere sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. (Alıntı)

devamı
 
Hazırlayan: matematikkafe.com

Yorumlar - Yorum Yaz


Projeler
Galeri
4B
4B REKLAM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam241
Toplam Ziyaret197689