• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe
Translate
Üyelik Girişi

Matematiği Nasıl Öğrenmeli?

www.matematikkafe.com

 MATEMATiK-NASIL-ogrenilir-matematikkafe.com

etiketler: matematik eğitimi, kolay matematik öğrenme, püf noktalar, özel matematik soru, çalışma yöntemleri, matematik öğreniyorum, matematik yks, ayt, lgs, kpss, ales

Matematiği Nasıl Öğrenmeli?
Son güncelleme: 05-10-2018

> Ders çalışma alışkanlığı olmayan bir öğrenciye dünyanın hiç bir öğretmeni faydalı olamaz. Matematik dersini öğrenmek araba sürmeyi öğrenmek gibidir, bakarak değil yaparak öğrenilir. Bu yüzden ders çalışma alışkanlığı kazanmak ve motivasyonumuzu yüksek tutmak temel hedef olmalıdır.

> Matematik dersindeki başarısızlığın en temel nedeni, önceki konulardaki eksikliklerdir. Bir konuyu anlamadan sonrakini anlamamız mümkün değildir. Bu yüzden, temel probleminiz varsa, kolay kitaplardan başlayın. (Yeni başlayanlar için kitap tavsiyelerimize buradan ulaşabilirsiniz.)
( Temel konular için tıklayınız )

> Öğretin! Yapılan araştırmalar en çok hafızada kalan bilginin başkalarına öğretirken öğrendiklerimiz olduğunu göstermektedir.

 tahmin-et-matematikkafe.com


Cevabı tahmin etme alışkanlığı geliştirin ve tahmin etmenin gücünü asla küçümsemeyin, sorunun cevabı hakkında hiç bir fikriniz olmasa bile.

> Soru çözerken problemlerde verilenleri ve istenenleri yazın. Çoğu zaman sadece bunu yapmak, çözüm için yetecektir.


> Turlama tekniğini uygulayın! Sorular üzerinde sonuca ulaşamadığınız zaman, sonradan o sorulara dönerek farklı bir bakış açısı yakalamaya çalışın.


> Formülleri ezberlemek yerine sebep-sonuç ilişkisi kurarak öğrenmeye çalışın.

 üçgen-neden-180


> Her konuda olduğu gibi matematik dersinde de başarıya ulaşmanın ilk şartı kitap okuma alışkanlığıdır. Özellikle yeni nesil matematik soruları verilen bilgileri iyi okuma ve yorumlamaya dayalı sorulardan oluşmaktadır.

Başarılar,

İbrahim Yumuşak
Matematik Öğretmeni
www.matematikkafe.comYorumlar - Yorum Yaz


Projeler
Galeri
4B
4B REKLAM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam251
Toplam Ziyaret197699