Matematik Kafe, Matematikya...

Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://www.twitter.com/https://www.facebook.com/annebabaokulu.net/
Translate
Psikoloji
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam146
Toplam Ziyaret380924

ÇOCUĞUNUZUN DERS ÇALIŞMASI İÇİN

 www.matematikkafe.com / Psikoloji / Eğitim Makaleleri

 Çocuğun ders çalışması için matematikkafe.com
Etiketler: ders çalışma alışkanlığı ve yaratıcılık nasıl kazandırılır, çocuğunuza çalışma azmi, başarıda ailenin rolü

Çocuğunuzun ders çalışması için neler yapabilirsiniz

Ders çalışmayan bir öğrenciye dünyanın tüm öğretmenleri bir araya gelse faydalı olamaz. Bu yüzden öncelikle yapılması gereken, öğrencilere ders çalışma ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olmalıdır.

Bu konuda yapılması gereken ilk şey; çocuğu karşılıksız sevmek. Koşullu sevgi çocuklarda korkular, kişilik bozuklukları, bağımlıklar ve özgüven sorunları doğurur. Bu yüzden çocuklar yaptıkları şeyler yüzünden değil, kendileri oldukları için sevilmelidir.

Doğruları söylemeyin, doğruları yapın. Çocuğunuz sizin hala öğrenen biri olduğunuzu fark ediyor mu? Anne dizi, baba maç seyrederken çocuğun ders çalışma isteği azalır.

Yaptığınız iyilikleri yüzüne vurmayın. "Bak biz senin için şunları bunları yapıyoruz" gibi cümleler öğrencinin çalışma hevesini kıracaktır.

Çocuğun okul başarısında babanın ilgisi annenin ilgisinden daha etkilidir

Öğrenme ve okul başarısı yüksek çocukları incelendiğimizde çocuğuna sarılan, öpen, başını okşayan, onunla küçüklüğünde ilgilenen babayı buluruz.

Çocuğunuzun öğretmenleri ile tanışın ve düzenli olarak okulu ziyaret edin.

İyi anne baba olmanız yetmez, mutlu insan da olmanız gerekir. Örneğin annenin yaşam sevgisi tıpkı huzursuzluğu gibi bulaşıcıdır. Her iki tutum da çocuğun kişiliğini çok derinden etkiler. (Fromm)

Doğru iletişim kurma yöntemlerini öğrenmek ve bunları UYGULAMAK çok hızlı olumlu değişimler sağlar. Örneğin empati kurmak yerine, çocuğunuzu eleştirirseniz veya daha fazla çalışmalısın derseniz sizin ile konuşmalardan kaçınacak ve eve gelir gelmez odasına kapanacaktır.

Hazırlayan: matematikkafe.com

Yorumlar - Yorum Yaz