Matematik Kafe

Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz... Matematikya

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikbilmeceleri
Translate
Üyelik Girişi
Eğlenceli Matematik
Psikoloji
Site Haritası

Bu iş oldu

matematikkafe.com / Genç Yazarlar / Duygu Özmen....BU İŞ OLDU....?

Bir soru. Sen neden onlar gibi olamıyorsun? Falanca yılın en iyi çıkış yapanı oluyor. Falanca en çok okunanlar listesine giriyor. Bu kendi tasarımını yapmış. Bu da evde çekirdek ve televizyon ikilisine yapışmış kalmış. Onlar başarıyor da sen neden başaramıyorsun?

Şanssız mısın? Tesadüfler bir seni mi bulamıyor? Hiçbir şeye yeteneğin yok mu? Ailen sana senden bir şey olmaz mı diyor?

Peki, bazı insanların şansı oluyor da sen misin tek şanssız? Sen şanssız değilsin. Aranızda bir fark var. O senden daha çok istemiş. Öyle çok istemiş ki... Evren gerçekleştirmek zorunda kalmış ve o tesadüf dediğin şeyleri karşısına çıkarmış o da yalnızca bunlara evet demiş...

Aslında bu kadar kolay değil. Zor da değil çünkü bunu seçen sensin. Söylesene bana diyelim ki oyuncu olmak istiyorsun veya bu her şey olabilir. Gizli düşüncen yani egon sana bunun imkânsız olduğunu söylüyor ise, gökten şans yağsa bana düşmez diyor ise isteğinin gerçekleşmesini hangi kafayla düşünüyorsun? İşte sonra şansın olmuyor dimi. Gördün mü bunu zorlaştıran senmişsin.

İmkânsız diye bir şey yok desem. İmkânsızlığı kendi içinde yaratan sensin. Tesadüf diye bir şey yok desem. Sadece istediğinin gerçekleşmesi için evren sana oyun oynuyor ve tesadüfleri kendine çekmeyi seçen de sensin.

Bu zamana değin ne istedin de olmadı? Olmamasının nedeni sensin. Çocuklar annelerine bir şey söyler. Anne hemen şunu söyler. 'İsteğinin gerçekleşmesini çok isterdim ama böyle bir şeyi yapamayız sen de boşu boşuna hayal kurma tamam mı?

Yaa neden hayal kurmayı bırakıyor?

Zaten çocuğa yalan söyledin istediğinin gerçek olmasını istiyorsun ama bunu yapamıyorsun. Anlasana istersen yaparsın en büyük yalanı söyledin. Çocuğu da kendi siyahlığına gömmeye çalışıyorsun. O sözü söyledikten sonra neler oluyor biliyor musun? Çocuk egosunu yani gizli düşüncesini devreye sokup bir karar alıyor. 'Demek ki çok istesek de bazen olmuyor ve hayal kurmanın da bir anlamı kalmıyor' bravo sen mükemmel bir insansın şu anda çocuğuna hayatı boyunca devam edecek bir iz bıraktırdın. Çocuk yine bir şey isteyecek belki 30 unda belki 60 ında olacak fark etmez. Her istediğinde egosu onu hep alta çekecek.

Yukarıda anlattığım her şey böyle olabilir. Ve size şunu söyleyeyim hayatınız böyle olacaksa size bir kader çizebilirim. Okul sonra bir meslek sonra evlilik ve çocuk ve hayatınızda olacak bir kaç şey sonraysa ölüm. Hayattan ne keyif aldınız? Siz hiç imkansız dedikleri şeyi başarabildiniz mi? Yoksa sadece ego denilen o kutuda kapalı kaldınız ve hayattan hiç keyif almadınız mı. Belki keyif aldığınızı sandınız ama hayır siz kendinize bir sınır çizer iseniz o sınırda yaşar ve orda yaşadıklarınızla yetinirsiniz. Sadece orada ve kaderiniz belirli bir şekilde ...Gerçekten de böyle bir yaşam ister miydiniz? İstiyorsanız size bıraktım.

Ama hayatınız böyle olmasın. Düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum ve sonrası size kalmış. İlk önce sınırımızın olmadığını bilin. Kim derdi ki bir gün Ay a çıkacağımızı.

Herkes imkansız görse de sen bu iş oldu de. Eğer olmuş gibi istersen olacak. İlk Allah tan isteyin ve işte sonrası sizde. Evren bizim isteklerimizi gerçekleştirmek için var. Biz ne istersek o olur ve en yüksek dağ tırmanılmadan önce ulaşılmazdı.

İlk önce gülümseyin ve hayattan keyif almaya bakın sonra ne istediğinizi evrene net şekilde söyleyin sonra imkansızlığı atın kutunuzdan çıkın ve küçük adımlarla büyük yere ulaşın. Sonra tesadüfler ve bu iş oldu. Eğer hemen gerçekleşmesini istiyorsanız aynı şekilde çok çaba harcayıp küçük planlar yapmalısınız. Bu işler olurken enerji dolu olursunuz keyif alırsınız ve ne kadar çok enerji gönderirseniz isteğiniz o zaman gerçek olur.

Benim düşüncelerim böyle ve her zaman hep istemeye devam edin. BU İŞ OLDU ☺

Duygu Özmen

Matematik Kafe

Yorumlar - Yorum Yaz