• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam683
Toplam Ziyaret2527163

Hocamın ellerinde geleceğim kurtuldu

matematikkafe.com

Gulsevim-HOCAMIN-ELLERiNDE-GELECEgim-KURTULDU

GÜLSEVİN HOCAMIN ELLERİNDE GELECEĞİM KURTULDU!

Kabusa benzeyen ilkokul maceram benim için başarısızlıklar ile doluydu. Öğretmenim ve annem birlik olup benim aslında zeki bir kız olmadığıma karar vermişlerdi. Ama balerin gibi incecik olduğumdan mı yoksa dans etmeyi sevdiğimden mi bilinmez, ilkokulu bitirdikten sonra konservatuar bale bölümüne gitmem öngörüldü. Hatta ikide bir bak oraya gidebilmen için bile ilkokulu bitirmen lazım deniyordu..

Bir tek babam bu fikre karşıydı. Senelerce öğretmenlik yapmış olan babam öğretmenimin ve annemin yanıldığını savunuyordu. Bana da üzülme derdi, çünki o da ilkokulda başarılı bir öğrenci olmamıştı ama bu onun profesör olmasına engel değildi.

Annem ile ilkokul hocam kafa kafaya verir, benim hakkımda dertleşir ve babamı bu konuda nasıl ikna edeceklerini düşünürlerdi. Sonunda çareyi ilkokul öğretmenim buldu. Ruh Sağlığı dispanserine götürülecektim böylece babama benim zeki bir kız olmadığım ispat edilecekti..

Gittik, annemin hiç bu kadar sinirli olduğunu hatırlamıyorum. Çünkü oradakiler babamı haklı çıkarmış üstelik matematik zekamın biraz daha ileri olduğunu söylemişlerdi.

Zavallı annem o kadar kızdıki anlatamam, sonunda beni cezalandırmaya karar verdi. Önce o okuldan alıp beni baraka okullardan birine gönderdi. Ardından da Gülsevin hocamın ellerine teslim edildim ve bir daha da benimle kimse yakından ilgilenmedi. Hem ben hem de geleceğim kurtulmuş oldu..

İşte ben de bunu diyorum. Öğretmende bitiyor herşey. Bütün okul hayatım boyunca matematiğim yerlerde süründü durdu, nefret ettim zati.

Orta sonda başka bir matematik öğretmenim vardı. Kadın bir anlattı nasıl olduysa oldu ben çaktım köfteyi. Bir soru sordu sınıftaki tüm inekler dahil bilemedi; ben çok kolaylıkla buldum sonucu. Ama söylemeye cesaret edemiyorum. Sonunda aman ne olacak söyliyeyim bari deyip problemi çözüverdim iki saniyede. Herkes dumur oldu. Kadın annemi çağırdı ”Sizin kız da acaip bir yatkınlık var matemetiğe, kafa farklı çalışıyor, ne olursunuz fen lisesine falan girsin bu kız” dediydi. Zavallı annem şok vaziyette ”Başkasıyla karıştırmayasınız Gülten Hanım.” dediyse de kadın direndi. Fakat benim gözüm yememişti. İşin özü eğer mantığını anladın mı iş bitiyor, gerisi kolay. Ama o mantığı anlatacak öğretmeler nerdeeee… çok nadir……

Kaynak: turkhukuksitesi.com/ (Okul Anıları)
 
 

Yorumlar - Yorum Yaz