• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi18
Bugün Toplam573
Toplam Ziyaret2503952

bolum-1 matematikle barisiyorum

matematikkafe.com
 

MATEMATİKLE BARIŞIYORUM-1

 ÖN-YARGI RESMi

ANNELER, BABALAR, ÖĞRENCİLER MÜJDE! MATEMATİK KORKUSU VİRÜSÜNÜN ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ!!!"MATEMATİKTE BAŞARILI OLAMAYAN ÇOCUĞUN ZEKASI ASLINDA ORTALAMA ZEKANIN ALTINDA DEĞİLDİR; YANLIŞ OLAN EĞİTİM SİSTEMİDİR." TONY BUZAN


MATEMATİKLE BARIŞIYORUM KİTABININ ÖN SÖZÜ!

BERLİN DUVARI YIKILDI, FAKAT TOPLUMUMUZDA Kİ YANLIŞ ÖNYARGILAR HALA DİMDİK AYAKTA!!!

ÖNYARGILAR MEŞE AĞAÇLARA BENZERLER; DALLARINI BUDADIKÇA DAHA GÜR ÇIKARLAR. ONDAN KURTULMAK İÇİN KÖKÜ İLE BERABER ÇİKARIP ATMALIYIZ. Necip GÜVEN

Sevgili çocuklar ve gençler sorunlarımızı çözmek için ne yapmalıyız Hemen sorun çözme yollarını bilmeliyiz dediğinizi duyar gibiyim. Bu cevap bir noktaya kadar doğru fakat bizim toplumumuz için tam olarak geçerli değildir.

Çünkü bizim toplumumuzda bu kural çok ters işliyor. İnsan hayatında çözülecek sorunlarla yüz yüzeyiz. Biz bunlara çözümler üretmemiz gerekirken aslında sorun olmayan şeyleri önce sorun haline getiriyoruz; sonra da kendi ürettiğimiz sorunları çözmek için zamanımızı, enerjimizi, paramızı harcıyoruz. Matematikte aslında bir sorun olmadığı halde bizim toplumumuzun ürettiği sözde bir sorundur. Önce kendimizi farkına varmadan önyargı çukuruna atıyoruz. Sonra da “Bizi bu çukurdan kurtarın!!!” diye bağırıyoruz.


Peki çözüm nedir? Bu soruyu sorduysanız size bir müjde vereyim kurtuluşun ilk adımını attınız demektir. Gelelim sorunun cevabına. Sorunun cevabı çok basit; bu çukura hiç girmemeliyiz. Ama biz zaten çukurdayız diyorsanız yine de endişelenmeyin. Bu zamana kadar sorgulamadığınız önyargıları bilinçli bir şekilde sorguladığınız zaman kısa bir süre sonra bu çukurun kaybolduğunu göreceksiniz. Zaten böyle bir çukur yoktu. O çukur sizin beyninizde, olmayan hayali bir çukurdu.

Bakınız PARADOKS kitabından aldığımız bölümde neler yazıyor. "Açlığı yaşamadan, açlığın ne olduğunu ancak hayal edebiliriz, ama onu tam olarak anlayamayız. Evrensel bilince hazır bilgi ile, nasihatlerle, yargılarla, baskılarla varılamaz. Evrensel bilince ancak deneme yanılma ve öğrenme yoluyla varılabilir. Hayat her zaman eğiticidir. Kendini korkularla, kurallarla insan, hayat eğitiminden tam olarak geçemez…

Kurallar kendi doğrularımızı bulmamıza fırsat vermezler; kurallar bizim için hazır bilgilerdir, onun içindir ki üzerlerinde düşünmeyi gerektirmez; kurallara sadece uyulur. Oysa evrensel bilince düşünce özgürlüğü ile varılır. Düşünen insan kendi yolunu arayan insandır. Kendiniz için doğru olan düşünceleri seçmek, kendi seçimlerinizi yaşamak ve tüm sonuçların sorumluluğunu yüklenmek, (gerçek) özgürlüktür.”

Mucize, bir kurtarıcının gelip zorlukların içinden çekip çıkarması değildir. Gerçek mucize içinizde var olan güç ve yeteneklerin farkına varıp kendi kurtuluşunuzu ilan etmenizdir.

BAŞARMANIZI SAĞLAYACAK SIR BU KİTABIN İÇİNDE DEĞİL BEYNİNİZİN İÇİNDE GİZLİDİR. FAKAT BEYNİNİZİN ANAHTARLARINI KAYBETTİYSENİZ; ONLARI BU KİTABIN SAYFALARI ARASINDA BULABİLİRSİNİZ.
 

Matematikle Barışıyorum kitabının 1. bölümünü indirmek için tıklayınız
 

Matematikle barışıyorum kitabının diğer bölümleri için tıklayınızYorumlar - Yorum Yaz