• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam577
Toplam Ziyaret2433444

Matematik-başarısında-öğrencinin-rolü

matematikkafe.com

Matematikle Barışıyorum kitabının 6. bölümünü indirmek için tıklayınız

Kitabın diğer bölümleri için tıklayınız

Bölüm 6: Matematik Başarısında Öğrencinin Rolü

Kitaptan bir bölüm:

MATEMATİK MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇTI!

Matematik dersi mahkemeye başvurarak kendisi hakkında çok zor, baş belası gibi söylentiler çıkaranlar hakkında iftira ve manevi tazminat davası açtı.

Mahkemede kendisini iyi tanımayan kişilerce kendi hakkında olumsuz, yanlış ve asılsız iftiralar atıldığını bu iftiracılar yüzünden kamuoyundaki itibarının zarar gördüğünü ileri sürdü. Durumun düzeltilmesini isteyerek davalılar hakkında tazminat verilmesini ve kamuoyu önünde özür dilenmesini istedi.

Davalılar adına konuşan başarısız öğrencilerin ve velilerin avukatı müvekkillerinin matematik yüzünden çok acı çektiğini ve çok zorluklar yaşadığını ileri sürdü. Yoksa matematikle aralarında bir düşmanlık olmadığını söyledi.

Davacılar hakkında matematik öğretmeni Mehmet YILDIRIM matematik aleyhinde ileri geri konuşanların aslında matematiği tam olarak tanımadıklarını, matematik hakkında çevrelerindeki kişilerin yanlış telkinlerinin etkisinde kaldıklarını söyledi. Daha önce matematiğe düşman olan öğrencilerin şahitliğine başvurulmasını Bilkent üniversitesi matematik bölümü öğretim üyesi Sinan SERTÖZ’ün “Matematiğin Aydınlık Dünyası” adlı kitabın bilirkişi heyeti tarafından incelenerek davanın karara bağlanmasını istedi.

Arife EYİGÜN ve davacı şahitlerinden Hüseyin ELMAS, Esra AYDINGİL ve Hatice KOZLU daha önce kendilerinin de matematiğe çok kızdıklarını ama matematiği tanıdıktan sonra ona haksızlık yaptıklarını anladıklarını söylediler.

Mahkeme heyeti Sinan SERTÖZ’ ÜN “Matematiğin Aydınlık Dünyası” kitabının bilirkişi tarafından incelendikten sonra kararın verileceğini söyleyerek mahkemeyi 3 ay sonraya bıraktı.

Üç ay geçti. Mahkeme karar vermek üzere toplantı açıldı. Mahkeme heyeti davlı, davacı ve şahitler huzurunda kararını okudu.

KARAR:

Mahkememizin elde ettiği deliller ve bilirkişi heyetimiz yaptığı incelemeler sonunda matematiğin suçsuzluğuna, davalıların matematiğe 1 (bir) lira manevi tazminat ödemesine ve kamuoyunda yanlışlarını anlatarak hatalarını telafi etmelerine oy birliğince karar verilmiştir.

Matematik Kafe


Yorumlar - Yorum Yaz