EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK HİKAYELERİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
Maske Seti
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI

Mutsuzluğun En Büyük Nedeni

matematikkafe.com"Şu anki halinizden memnun olana kadar daha iysini bulamayacaksınız..."

Koşullu mutluluk mutsuzluğun en büyük nedenidir

Koşullu mutluluk mutluluklarımızın belirli koşullara dayandırılmış olmasıdır. Örneğin: bir evim olursa mutlu olurum diye bir cümle kurarsak, bu koşullu bir mutluluktur, çünkü mutluluğun bir ev ön koşuluna dayandırılması söz konusudur...

Gerçek mutluluğa ulaşabilmek için onun mutlaka koşulsuz olması gerekmektedir yani yaşanan andan sadece o anın size verdiği kadarından memnun olmaktır. O an size neyi getirmişse, onu alabildiğiniz için mutlu olabilmektir. Ama keşke şöylesi de olsaydı gibi bir anlayışa dayanan bakış açısı mutsuzluğu arttıran bir durumdur.

An’ın size getirmekte oldukları zaten sizin gerçekte ihtiyacınız olan şeylerdir. Şu anki halinizden memnun olduğunuz zaman mutluluğunuzu herhangi bir koşula dayandırmamış olursunuz. Sadece o anın size getirdiklerinden, size sunduklarından bir haz elde edersiniz ve onunla gerçek hazzı yakalamış olursunuz. Çünkü sürekli daha fazlasını istemek, daha farklısını beklemek gibi dürtülerin bir sonu yoktur.

Özetle, m
utluluk dediğimiz şey şu an içinde bulunduğumuz andadır. Mutlu olabilmek için hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Zaten içinde bulunduğunuz an size yeterince güzel şeyler getirmekte. (Alıntı)

devamı
 
Hazırlayan: matematikkafe.com

Yorumlar - Yorum Yaz