Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz... Matematikya

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
Translate
Üyelik Girişi
Eğlenceli Matematik
Mat Konu Anlatım
Site Haritası

Mutsuzluğun En Büyük Nedeni

matematikkafe.comŞu anki halinizden memnun olana kadar daha iysini bulamayacaksınız.

Koşullu mutluluk mutsuzluğun en büyük nedenidir

Koşullu Mutluluk mutluluklarımızın belirli koşullara dayandırılmış olmasıdır. Örneğin: bir evim olursa mutlu olurum diye bir cümle kurarsak, bu koşullu bir mutluluktur, çünkü mutluluğun bir ev ön koşuluna dayandırılması söz konusudur...

Gerçek mutluluğa ulaşabilmek için onun mutlaka koşulsuz olması gerekmektedir yani yaşanan andan sadece o anın size verdiği kadarından memnun olmaktır. O an size neyi getirmişse, onu alabildiğiniz için mutlu olabilmektir. Ama keşke şöylesi de olsaydı o zaman daha mutlu olurdum gibi bir anlayışa dayanan bakış açısı sıkıntıları arttıran bir durumdur.

An’ın size getirmekte oldukları zaten sizin gerçekte ihtiyacınız olan şeylerdir. Şu anki halinizden memnun olduğunuz zaman mutluluğunuzu herhangi bir koşula dayandırmamış olursunuz. Sadece o anın size getirdiklerinden, size sunduklarından bir haz elde edersiniz ve onunla gerçek hazzı yakalamış olursunuz. Çünkü sürekli daha fazlasını istemek, daha farklısını beklemek gibi dürtülerin bir sonu yoktur.

Özetle, m
utluluk dediğimiz şey şu an içinde bulunduğumuz andadır. Mutlu olabilmek için hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Zaten içinde bulunduğunuz an size yeterince güzel şeyler getirmekte. 

Elinizdeki artıların listesini yaparsanız gerçek anlamda nelere sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. (Alıntı)

devamı
 
Hazırlayan: matematikkafe.com

Yorumlar - Yorum Yaz