• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe
Translate
Üyelik Girişi

FARKLI MOTİVASYON TEKNİKLERİ

www.matematikkafe.com

newtonun 1.ilkesi matematikkafe.com
Sevginin formülü   
etiketler: motivasyona matematiksel yaklaşım, motive olma formülü

Bazı Motivasyon İlkeleri

Hayatını her gün yaptığın seçimler tayin eder. Çözüme odaklanmak yerine başkalarını suçlama alışkanlığı sana çok ağır bedeller ödetir. Eğer sorumluluğu başkalarının üzerine atmaya devam edecek olursan şunu unutma ki bir köle olarak kalmaya devam edeceksin. (Osho)

“Eğer herşeyin başkalarının suçu olduğuna inanırsanız, hayatta çok ıstırap çekersiniz. Ama ne zaman ki herşeyin sizden tohum verdiğini fark edersiniz, o zaman hem neşe hem barışı öğrenirsiniz.“ Dalai Lama

 
≥ Mağdur ve kader kurbanı olduğunu düşünmeyi bırak ve yaşamında olup bitenlerin sorumluluğunu kabullen. Unutma ki bugün şikayet eden hiç kimse haklı değildir... 
 
Yardım gelirse yararlan ama kimseden bir şey bekleme. İnsanlardan beklenti alınganlığı, alınganlık suçlamayı, suçlama öfkeyi, öfke nefreti doğurur. Nefretlerin ise tüm enerjini emer. Tebdirini almazsan, nefret duygusu yavaş yavaş seni de kendi gibi çirkin bir yaratığa dönüştürür.

sevgi paradan büyük matematikkafe.com

≥ Bir gün gelecek ve para için çalışmayacaksın
Bir insan davranışlarını "sahip olmak" ilkesine göre ayarladıkça, kişisel girişimlerde bulunma arzusu azalır. Sahip olmacı biçimde davranmak ve içsel tembellik, karşılıklı olarak birbirlerini güçlendirirler (Fromm). Eylemlerinizin temelinde SEVGİ olduğunda ise, yaptığınız her işte pozitif enerji birikir.
 
Hazırlayan: www.matematikkafe.com

Yorumlar - Yorum Yaz


Galeri
4B
4B REKLAM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret187246