EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
ONLİNE İNGİLİZCE
 online ingilizce
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI

Farklı Motivasyon Teknikleri

www.matematikkafe.com

Motivasyona Matematiksel Yaklaşım

Newton'un 1. ilkesi:

Duran bir cisim, durmaya devam etmeye meyillidir.

 Duran bir cisim
Sevginin formülü   


Tembellik can sıkıntısından ölmektir. Hayatı renksiz, şekilsiz ve ışıksız ölü bir külçe haline getirmektir. Hiç bir şeyden neşe duymamak, azap içinde günlerini saymaktır.

Bazı Motivasyon İlkeleri

Hayatını her gün yaptığın seçimler tayin eder. Çözüme odaklanmak yerine başkalarını suçlama alışkanlığı sana çok ağır bedeller ödetir. Eğer sorumluluğu başkalarının üzerine atmaya devam edecek olursan şunu unutma ki bir köle olarak kalmaya devam edeceksin. (Osho)

“Eğer herşeyin başkalarının suçu olduğuna inanırsanız, hayatta çok ıstırap çekersiniz. Ama ne zaman ki herşeyin sizden tohum verdiğini fark edersiniz, o zaman hem neşe hem barışı öğrenirsiniz.“ Lama


 motivasyonu arttiran-aliskinlikler 

≥ Mağdur ve kader kurbanı olduğunu düşünmeyi bırak ve yaşamında olup bitenlerin sorumluluğunu kabullen. Unutma ki bugün şikayet eden hiç kimse haklı değildir... 
 
Yardım gelirse yararlan ama kimseden bir şey bekleme. İnsanlardan beklenti alınganlığı, alınganlık suçlamayı, suçlama öfkeyi, öfke nefreti doğurur. Nefretlerin ise tüm enerjini emer. Tebdirini almazsan, nefret duygusu yavaş yavaş seni de kendi gibi çirkin bir yaratığa dönüştürür.

sevgi paradan büyük matematikkafe.com

≥ Bir gün gelecek ve para için çalışmayacaksın
Bir insan davranışlarını "sahip olmak" ilkesine göre ayarladıkça, kişisel girişimlerde bulunma arzusu azalır. Sahip olmacı biçimde davranmak ve içsel tembellik, karşılıklı olarak birbirlerini güçlendirirler (Fromm). Eylemlerinizin temelinde Sevgi olduğunda ise, yaptığınız her işte pozitif enerji birikir.
 
Hazırlayan: www.matematikkafe.com

etiketler: motivasyona matematiksel yaklaşım, motive olma formülü

Motivasyon Engelleri

Yorumlar - Yorum Yaz