• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe
Translate
Üyelik Girişi

NEDEN İMECE

matematikkafe.com

NEDEN İMECE matematikkafe.com


İMECENİN MATEMATİĞİ

— İMECE, uyumlu hareketten çıkan büyük güç demektir. Örneğin, 3 kişilik uyumlu hareketten 3 kat değil en az 300 kat verim alınabilmektedir. Biz, imeceden ortaya çıkan bu devasa gücü hem kendimiz hem de çevremiz adına kullanmamanın çok büyük bir kayıp olduğunu düşünüyoruz.

TAKIM ÇALIŞMASI matematikkafe.com

— Bizim ÜLKEMİZ'deki en küçük bir, BİRLİK ve BERABERLİK HAREKETİ, çok büyük SONUÇ'lar meydana getirebilecek kapsamdadır... Sebep-sonuç yasasına göre, minicik, ÖNEMSİZ gibi görünen bir DEĞİŞİKLİK, çok büyük bir değişimin başlangıcını teşkil edebilir. (ERGÜN ARIKDAL)

— Bir insan ancak dayanışma içinde mutluluğa ulaşabilir. Endişenin gerçek nedeni rekabetçi bir toplumda başkalarını alt ederek yaşamanın verdiği içsel yalnızlık ve güvensizliktir. (E. Fromm)

— İnsan olduğumuz için hepimizin yardıma gereksinmesi vardır. Ancak bu yardım ihtiyacını duymak demek birinin zayıf, öbürünün güçlü olması anlamına gelmez. Çaresizlik geçici bir durumdur. (E.Fromm)

— İnsan gelişmesi ve sağlığı için gerekli olan temel gereksinmelere aykırı olan koşullar içinde bulunuyorsa, ya soysuzlaşarak yok olup gider ya da kendi gereksinmelerine uygun olan koşulları yaratır. (E.Fromm)

Hazırlayan: matematikkafe.com

imece matematikkafe.com  
(Resim kaynak: İsmet Gedik)

Yorumlar - Yorum Yaz


Projeler
Galeri
4B
4B REKLAM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret213631