• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/istanbulmatematikkafe/
  • https://twitter.com/MatematikKafe

NEDEN İMECE

matematikkafe.com

NEDEN İMECE matematikkafe.com


İMECENİN MATEMATİĞİ

— İMECE, uyumlu hareketten çıkan büyük güç demektir. Örneğin, 3 kişilik uyumlu hareketten 3 kat değil en az 300 kat verim alınabilmektedir. Biz, imeceden ortaya çıkan bu devasa gücü hem kendimiz hem de çevremiz adına kullanmamanın çok büyük bir kayıp olduğunu düşünüyoruz.

— Bizim ÜLKEMİZ'deki en küçük bir, BİRLİK ve BERABERLİK HAREKETİ, çok büyük SONUÇ'lar meydana getirebilecek kapsamdadır... Sebep-sonuç yasasına göre, minicik, ÖNEMSİZ gibi görünen bir DEĞİŞİKLİK, çok büyük bir değişimin başlangıcını teşkil edebilir. (ERGÜN ARIKDAL)

— Bir insan ancak dayanışma içinde mutluluğa ulaşabilir. Endişenin gerçek nedeni rekabetçi bir toplumda başkalarını alt ederek yaşamanın verdiği içsel yalnızlık ve güvensizliktir. (E. Fromm)

— İnsan olduğumuz için hepimizin yardıma gereksinmesi vardır. Ancak bu yardım ihtiyacını duymak demek birinin zayıf, öbürünün güçlü olması anlamına gelmez. Çaresizlik geçici bir durumdur. (E.Fromm)

— İnsan gelişmesi ve sağlığı için gerekli olan temel gereksinmelere aykırı olan koşullar içinde bulunuyorsa, ya soysuzlaşarak yok olup gider ya da kendi gereksinmelerine uygun olan koşulları yaratır. (E.Fromm)

Hazırlayan: matematikkafe.com

imece matematikkafe.com  
(Resim kaynak: İsmet Gedik)

Yorumlar - Yorum Yaz