• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam755
Toplam Ziyaret2433622

Neden-imece

matematikkafe.com

NEDEN İMECE matematikkafe.com


İMECENİN MATEMATİĞİ - NEDEN İMECE - İMECE NEDİR?


— İMECE, uyumlu hareketten çıkan büyük güç demektir. Örneğin, 3 kişilik uyumlu hareketten 3 kat değil en az 300 kat verim alınabilmektedir. Biz, imeceden ortaya çıkan bu devasa gücü hem kendimiz hem de çevremiz adına kullanmamanın çok büyük bir kayıp olduğunu düşünüyoruz.

TAKIM ÇALIŞMASI matematikkafe.com

— Bizim ÜLKEMİZ'deki en küçük bir, BİRLİK ve beraberlik hareketi, çok büyük SONUÇ'lar meydana getirebilecek kapsamdadır... Sebep-sonuç yasasına göre, minicik, önemsiz gibi görünen bir DEĞİŞİKLİK, çok büyük bir değişimin başlangıcını teşkil edebilir. (Ergün Arıkdal)

— Bir insan ancak dayanışma içinde mutluluğa ulaşabilir. Endişenin gerçek nedeni rekabetçi bir toplumda başkalarını alt ederek yaşamanın verdiği içsel yalnızlık ve güvensizliktir. (E. Fromm)

— İnsan olduğumuz için hepimizin yardıma gereksinmesi vardır. Ancak bu yardım ihtiyacını duymak demek birinin zayıf, öbürünün güçlü olması anlamına gelmez. Çaresizlik geçici bir durumdur. (E.Fromm)

— İnsan gelişmesi ve sağlığı için gerekli olan temel gereksinmelere aykırı olan koşullar içinde bulunuyorsa, ya soysuzlaşarak yok olup gider ya da kendi gereksinmelerine uygun olan koşulları yaratır. (E.Fromm)


Hazırlayan: matematikkafe.com

(resim kaynak: İsmet Gedik)
imece matematikkafe.com

SURA SURESİ-39Yorumlar - Yorum Yaz