• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam756
Toplam Ziyaret2433623

Sıfırlama-yöntemi-2

matematikkafe.com

sInavlara-HazırlIk-Süreci-matematikkafe.com
etiketler: ayt sınavı, tyt, ales, yks, dgs sıfırlama yöntemi, matematik

Sınavlara Hazırlık - Sıfırlama Yöntemi -2

Önceki sayfada eğer derslerden sınav sistemine uygun hazırlanmazsanız, zorluk çekersiniz demiştik. 

Sevgili öğrenciler,

YKS-ALES-TÖS-KPSS-DGS vbg sınavlara hazırlık, oldukça zor bir çalışma alanıdır. Bu sınav geleceğinizi doğrudan etkileyecek bir nitelik taşımaktadır. Bu kadar önemli bir sınava, hazırlığın zor olması anlaşılır bir durumdadır. Asıl anlaşılmayan, öğrenci seçme sınavını, sıradan bir sınav gibi görme eğilimidir. Bu yanlış eğilim sizi üzmekte ve anlaşılamadığınız düşüncesine sürüklemektedir. Şu çok iyi bilinmelidir ki YKS hem içerk yönüyle hem de sonuçları yönüyle, önemli ve zor bir sınavdır.

Bu zorluğu aşma yönünde bazı imkanlara sahipsiniz. Bu imkanların en bilinenleri, özel dershaneler, özel dersler, YKS-ALES-TÖS-KPSS-DGS vbg sınavlar için hazırlanmış kaynak kitap ve dergilerdir.


Saydığımız bu imkanlardan verimli bir şekilde faydalanıp, istediğinizi sonucu alabildiğinizi veya alabileceğinizi, sadece özveriyle çalışmanın yeterli olduğunu söyleyebilir misiniz? Sanırım pek çoğunuz bu soruya gönül rahatlığıyla evet diyemeyecektir. Peki olması gereken nedir? ne yapmalı, nasıl bir yol takip edilmeli ki, Size sunulan bu imkanları en iyi şekilde kullanıp istediğimiz sonuca ulaşabilelim? Bunun için gerekli olan şey, verimli ders çalışma tekniklerini içeren sistematik bir yönteme sahip olmaktır.

Sözünü ettiğim bu yöntem öğrenci merkezli olup, sizin yöntemi öğrenmenizden sonra, hem sınava hazırlıkta hem de sonraki eğitim öğretim hayatınızda kullanabileceğiniz bir içerik ve zenginliğe sahip olmalıdır.

Acaba sınavlara hazırlık dershaneleri, Bu ve benzeri yöntemleri öğrencilere sunmuyorlar mı? Elbette iyi niyetli olan kendilerince iyi olduğunu düşündükleri yöntemleri tavsiye etmektedirler. Yalnız bugüne kadar sunulanlar, bir çizelge olmaktan öteye geçmemiştir. Bu çizelgeler de bir çalışma talimatına düşmüş; şu saate şunu yap, bunu yap, şu saate eğlenceni yap, şu saate çorbanı iç vs, vs. Bu yaklaşım bir öğrencimiz tarafından esprili bir şekilde şöyle eleştirilişmiştir: ya o saatte çorbam soğumazsa!' Bu eleştiri önemli bir eleştiridir. Üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenciye, verilen talimatlarla derse yönlendirmek kişiliğini olumsuz yönde etkileyebilecek yanlış tutumlardır.

Hazırlanacak program, öğrenciyi tüm gereksinim boyutlarıyla kusursuz kapsamalıdır.

Öğrenciye teknik bilgi verilirken kişiliği örselelenmemeli,
Öğrenci motive edilirken gerçeklerden koparılmamalıdır.
Sözünü ettiğimiz olumsuzlukları yaşatmayacak,
Sizi en etkili ve en verimli bir metotla hedefinize ulaştırıcak.

Bu amaçla verimli ders ders çalışma yöntemi, sıfırlama programını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Davut Aksoy

Devamı

Hazırlayan: matematikkafe.com


İletişim için tıklayınız

İlgili makaleler

Yeni Öğrenme Teknikleri

 
 

Yorumlar - Yorum Yaz