• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi26
Bugün Toplam1589
Toplam Ziyaret2338866

Geleceğin Okulları Nasıl Olacak

gelecekte-egitim-kurumu

matematikkafe.com

 

Güçlü bir nesil yetiştirebilmenin tek yolu, kendine güven duygusuna sahip, yetenekli kişileri öğretim sisteminin içine almakla olasıdır. Kendisine güven duygusu az olan insanların, yetiştirecekleri öğrencilere gösterecekleri hedefler düşük olmakta, “bizden adam olmaz” görüşünün egemen olduğu insan kalabalıkları yetiştirilmektedir.


Geleceğin Okulları Nasıl Olacak - Okulu Geliştirmek


Okullar sürekli eğitim merkezleri olarak toplumun bütün kesimlerine hitap edecek bir yapıya kavuşacaktır. Enformasyon toplumunun özelliği olan hızlı değişim, bireylerdeki bilginin çok daha kısa sürede eskimesine yol açacağı için artık toplumun üyelerinin yeni bilgi gereksinimlerinin karşılandığı merkezler olarak okulların buna uygun olarak yapılanması ve günün her saatinde kullanıma açık olması gerekmektedir. (Cafoğlu)

 

 

Bir diğer görüşe göre geleceğin okulu, içinde her türlü kaynağın bulunduğu bir "kütüphane" ye dönüşecektir. Bütün eğitim kurumları aynı zamanda birer "açık öğretim kurumları" olacaktır.

Bilgi artık her yerdedir. Onu sınırları belli kurumlara hapsetmek mümkün değildir. Bu nedenle okulların artık bilgi aktaran kurumlar olmaktan çıkarılıp bilgi üretebilen ve bireylere anlama, analiz etme ve problem çözme gibi becerileri kazandırır hale getirilmesi gerekmektedir.

Hazırlayan: İbrahim Demir,
Matematik Öğretmeni, Kadıköy
matematikarge@gmail.com
www.matematikkafe.com

Uzaktan Eğitim
 
 
 
Gelecekte eğitim sistemi nasıl olacak?, Daha iyi bir okul nasıl olmalı?, Etkili bir okul nasıl olur?, Geleceğin okulları nasıl olmalıdır, DUVARSIZ okul Projesi
1349 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın