Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz... Matematikya

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
Translate
Üyelik Girişi
Eğlenceli Matematik
Mat Konu Anlatım
Site Haritası

Müzik Çok Şeydir

Müzik Çok Şeydir

Ses, varolan en saf enerji formlarından biridir. Ses bize ilham verir, bizi yükseltir, iletişim kurmamıza, kendimizi ifade etmemize ve hatta iyileşmemize yardımcı olur.

Etrafınızdaki her şeyin farklı frekanslarda titreşen enerjiden oluştuğunu hiç düşündünüz mü? 
Bilim sayesinde, artık bir nesnenin titreşiminin ne kadar düşük veya yüksek oduğunu biliyoruz. 

Titreşim aynı zamanda duygulara karşılık gelir. Öfke, nefret, kıskançlık, suçluluk, paranoya ve kendi kendine nefret gibi duygularla özdeşleştiğimiz zaman, aslında titreşimimizi düşürüyoruz. Öte yandan, bu duygularla özdeşleşmeyi bırakıp onları sadece içimizdeki dalgalanma olarak gördüğümüzde, sevgi, barış, şükran, yaratıcılık ve kendini gerçekleştirme gibi “yüksek titreşimli” durumları deneyimlemeye başlıyoruz. Bu duyguları kınamak, aslında “düşük titreşimli” bir varlık durumunu daha da güçlendiren direnç oluşturur.
 
Sevgi ve mutluluk gibi yüksek titreşim durumlarını tecrübe etmeye ve enerjinizi merkezlemeye yardımcı olan yararlı katalizörler vardır. Bu katalizörlerden biri Solfej Frekansları'dır. Bu frekans yaratıcılık ve kendini gerçekleştirme olarak bilinir.

Solfej Frekansları nedir?

Solfej Frekansları, Gregoryen Rahiplerinin meditasyonda ve ilahilerde kullandıkları söylenen 6 elektromanyetik müzik tonu dizisidir. 1974 yılında Dr. Joseph Puleo tarafından yeniden keşfedilen Solfejgio Frekanslarının, bilinçaltı akla derinlemesine nüfuz ettiği ve içsel iyileşmeyi teşvik ettiği söyleniyor. Puleo, bu şifa sıklıklarını sezgisel olarak bulduğu kodun şifresini çözmek için, numerolojik bir teknik kullanarak, sayılar kitabı'nda inceledi. Sonuç, Solfeggio Frekanslarının yeniden keşfi oldu.

Fizikçi, mucit ve elektrik mühendisi Nikola Tesla bir keresinde “3, 6 ve 9'un ihtişamını bilseydiniz, o zaman evrenin anahtarını tutardınız” dedi. İlginçtir ki, bu üç sayı 6 solfejin kök titreşimini oluşturur.

İşte Solfej Frekansları:

DO - 396 Hz - kederi ve suçluluk duygusunu neşeye dönüştürür.
RE - 417 Hz - olumsuzluğu temizler ve bilinçaltı tıkanıklıklarını giderir.
MI - 528 Hz - Aşkı uyarır, dengeyi geri kazandırır, DNA'yı onarır.
FA - 639 Hz - ilişkileri, aileyi ve topluluk birliğini güçlendirir.
SOL - 741 Hz - Vücudu her türlü toksinden fiziksel olarak temizler.
LA - 852 Hz - sezgiyi uyandırır ve manevi dengeye geri dönmenize yardımcı olur.
Link içerisinde youtube linki olan seçkin müzikleri bulabilirsiniz.

Çeviri: Kıvılcım

Link: wakeup-world.com/2018/06/23/6-powerful-solfeggio-frequencies-that-raise-your-vibration/?fbclid=IwAR1x3pAkqIkZAD7NAJ7rS2U8i8x7V8yWz8BEAaBQo2hJ9BWiRKCpsFg7U8Q
595 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın