Matematik Kafe

Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz... Matematikya

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikbilmeceleri
Translate
Üyelik Girişi
Eğlenceli Matematik
Psikoloji
Site Haritası

Uzmanlar Lgs Matematik İçin Uyardı

16/04/2019

Uzmanlar Lgs Matematik İçin Uyardı

matematikkafe.com

LGS sınavına geri sayım devam ederken, öğrenciler bu zorlu sınava hazırlanıyor. Öğrencilerin yoğun çalışmaları sürerken, uzmanlar özellikle LGS matematik konuları için bir uyarıda bulundu. Buna göre sınava çalışırken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Sınava sayılı günlerin kaldığı şu dönemde bazı uygulamalar, sınavda kurtarıcı olabilir.


Tekrarlara Önem Verin

Uzmanlara göre sürekli yeni konuları öğrenmenin yanında, tekrarların da önemi büyük. Çünkü matematik dersi, pratik yapılarak akılda daha kalıcı olabilir. Öğrenciler bir konuyu çok iyi öğrenmiş olsalar dahi, bunun tekrarlarını mutlaka yapmalı. Bir konu hakkında yapılan tekrarın sınava kadar sürmesi çok önemli. Aksi halde konu çok iyi öğrenilse dahi, sınava kadar bazı noktaları unutulabilir.

Uzmanlar matematik dersinde her gün belli konuların tekrar edilmesine dikkat çekiyor. Günlük ders çalışmada en az yarım saatlik bir sürenin tekrarlara ayrılması şart. Tekrar yapılırken önce konu ana hatlarıyla gözden geçirilmeli. Ve sonrasında konuyla ilgili sorular çözülmeli. Bu şekilde yapılacak tekrarlar, öğrencinin sınavda başarı şansını yükseltmektedir.

Çıkmış Soruların Çözülmesi

Ülkemizde yıllardan bu yana süren bir sınav sistemi mevcut. Ve her yıl düzenli olarak sınavlar yapılmaya devam ediliyor. Eğitim uzmanları, daha önceki yıllarda çıkmış soruların mutlaka çözülmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Çünkü bu sorular, sınavın mantığını kavramada büyük bir etkiye sahip. Öğrenciler matematik dersinde çıkan soruları çözdükçe, konuyu farklı açılardan kavrayabilir.

Daha önceki yıllarda çıkan matematik soruları, öğrencilerin her konu hakkında pratik yapmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede öğrenci hem konu tekrarı yapabilir. Hem de bir konu hakkında çıkabilecek soru türlerini daha iyi tanıyabilir. Yapılan araştırmalar, sınavlara bu şekilde hazırlanan öğrencilerin, sınavda zorlanmadığını ortaya koyuyor.

Çok Değil Sistemli Çalışın

Uzmanlar sınavlara hazırlanan öğrencilerin aşırı ders çalışmasına gerek olmadığını savunuyor. Buna göre öğrenci, sosyal yaşamından kopmadan sınava hazırlanabilir. Günlük belli saatlerde ders çalışma süresi ayrılması, gerekli çalışma için yeterli. Belirlenen saatlerde yapılan çalışma, sistemli olarak tasarlanmalı. Bu sürede yeni matematik konuları öğrenmek, tekrar yapmak, soru çözmek olmak üzere üç kısım olmalıdır. Öğrenci günlük çalışma süresini tamamladığı zaman, kendisine zaman ayırmalıdır.

Hazırlayan: matematikkafe.com
106 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın