• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam178
Toplam Ziyaret1459872

Uzmanlarından LGS matematik tüyoları

01/01/2022

uzmanlardan lgs matematik uyarisi

matematikkafe.com
 

Uzmanlarından LGS matematik tüyoları


LGS sınavına geri sayım devam ediyor. Öğrencilerin yoğun çalışmaları sürerken, uzmanlar özellikle LGS matematik konuları için bir uyarıda bulundu. Buna göre sınava çalışırken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.


Tekrarlara Önem Verin

Uzmanlara göre sürekli yeni konuları öğrenmenin yanında, tekrarların da önemi büyük. Çünkü matematik dersi, pratik yapılarak akılda daha kalıcı olabilir. Öğrenciler bir konuyu çok iyi öğrenmiş olsalar dahi, bunun tekrarlarını mutlaka yapmalı. Bir konu hakkında yapılan tekrarın sınava kadar sürmesi çok önemli. Aksi halde konu çok iyi öğrenilse dahi, sınava kadar bazı noktaları unutulabilir.

Uzmanlar matematik dersinde her gün belli konuların tekrar edilmesine dikkat çekiyor. Günlük ders çalışmada en az yarım saatlik bir sürenin tekrarlara ayrılması şart.

Çıkmış Soruların Çözülmesi

Eğitim uzmanları, daha önceki yıllarda çıkmış soruların mutlaka çözülmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Çünkü bu sorular, sınavın mantığını kavramada büyük bir etkiye sahip. Öğrenciler matematik dersinde çıkan soruları çözdükçe, konuyu farklı açılardan kavrayabilir.

Daha önceki yıllarda çıkan matematik soruları, öğrencilerin her konu hakkında pratik yapmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede öğrenci hem konu tekrarı yapabilir. Hem de bir konu hakkında çıkabilecek soru türlerini daha iyi tanıyabilir.

Çok Değil Sistemli Çalışın

Uzmanlar sınavlara hazırlanan öğrencilerin aşırı ders çalışmasına gerek olmadığını savunuyor. Buna göre öğrenci, sosyal yaşamından kopmadan sınava hazırlanabilir. Günlük belli saatlerde ders çalışma süresi ayrılması, gerekli çalışma için yeterli. Belirlenen saatlerde yapılan çalışma, sistemli olarak tasarlanmalı. Bu sürede yeni matematik konuları öğrenmek, tekrar yapmak, soru çözmek olmak üzere üç kısım olmalıdır. Öğrenci günlük çalışma süresini tamamladığı zaman, kendisine zaman ayırmalıdır.

Hazırlayan: matematikkafe.com

Yeni bir sınav hazırlık yöntemi

498 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın