Matematik Kafe, Matematik Terapi Evi...

Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz... Matematikya

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://www.twitter.com/https://www.facebook.com/annebabaokulu.net/
Translate
Psikoloji
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam376
Toplam Ziyaret364431

Anne-baba okulundan diploma almayanlar; kesinlikle evlendirilmemeli…

annebabaokulu.net

KIZ, ANNE OKULUNDAN; ERKEK, BABA OKULUNDAN SERTİFİKA ALMADAN EVLENMEMELİ! EVLENDİRİLMEMELİ!

Dünya hayatımızda her insanın ortaya koyduğu kötülüklerin de iyiliklerin de Tek kaynağı vardır. “Aile.” Nasıl her işin düzgün ve kaliteli olması için ehliyet ve diploma alma zorunluluğu varsa. Hayatımızın can suyu niteliği taşıyan aile kurumumuz için liyakat zorunluluğu neden yok?

En basit sanat ve meslekler için ehliyet ya da diploma şart koşulurken milletin selametini, devletin bekasını temin edecek olan “aile” kurumuna hiç önem verilmemesi ve kendi haline bırakılması size tuhaf gelmiyor mu?

Aileler öyle boş bırakıldı ki ne baba, babalığını bildi, ne anne, anneliğini... (Boşanma oranlarına bakarsanız dudağınız uçuklar) 21. Yüzyıla gelindiği halde maalesef hala bir anne ve baba diploması veren bir eğitim okulu yok! En önemli meslek ve sanat dalı olan aile kurumunun, anne ve baba adayının ehliyetsiz, liyakatsiz evlenmelerinin devam edişini ne soran var ne de sorgulayan…

Evet, artık yeter! Anne-baba okulları açılmalı ve bu okullar her okuldan daha çok önemsenip, denetlenmeli. Anne-baba okulundan diploma almayan gençler; kesinlikle evlendirilmemeli…

Tarihe baktığımız zaman: Top-yekûn var oluşlar ya da yok-oluşlar; “aile” müessesine verilen öneme göre gerçekleşmiştir. En temelde “müspet inanç” sonra da “aile” gelir. Bu ikisi bozulursa her şey bozulur. Bu iki temel sağlam atılırsa, her şey düzelir ve kaliteli olur.

Benim düşünceme göre vatana millete hizmet, aile gibi temel kavramları önemsemek ve bu hayati kavramlara öncelik tanımakla gerçekleşir. Millet fertleri birbirini sevecek, saygı duyacak, beğenecek ve güvenecek. Devleti yönetenler, öncelikle bu kavramların millet içinde hayat bulmasını sağlamalılar ki her şey yoluna girsin.

Bu kutsal kavramlar yaşam alanımıza girmeden sen, istediğin kadar duble yollar, uçak terminalleri yap. Hızlı trenler getir. Denizin altından kıtaları birleştir… Bunlar bir savaş esnasında saniyede yok olacak şeylerdir. Sen, her koşulda yok olmayan ve yok edilemeyen değerleri muhkemleştirmeye bak. Bu değerler ‘yok’ denileni var edecek değerlerdir. Millete ve devlete hizmet: Milli birlik ve beraberliği sağlamaktır. Gerisi ondan sonra doğal olarak gelecektir vesselâm.

Necip Dede


52 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın