EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK HİKAYELERİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
Maske Seti
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI

Yabancı Dil Öğrenirken En Büyük Engelimiz "Özgüven Eksikliği"

05/01/2020

Yabancı Dil Öğrenirken En Büyük Engelimiz "Özgüven Eksikliği"

YABANCI DİL ÖĞRENİRKEN EN BÜYÜK
ENGELİMİZ "ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ"


Bazen engelleri aşmak için mücadele etmeyi öğrenmemiz gerekiyor.
Bunlar arasında en önemlisi özgüven sahibi olmayı başarabilmek.Özellikle yeni bir dil öğrenirken toplumdan çekindiğimiz konu konuşmak yani "speaking" peki nasıl kaygılarımızı kırarız.

 En önemli hatalardan biri dilin kendisini değilde dilin kurallarını öğreliyoruz. Dilin 4 temel becerisi var dili anlama, okuduğunu anlayabilme, konuşabilme ve yazabilme. Dilde yazılı ve sözlü iletişim kurabilmek zorundayız. Ama biz okullarda sürekli olarak dilin kurallarını yani gramer öğreniyoruz.

-Herhangi bir durumda örneğin, konuşmaya çalışırken hata yapmaktan hiçbir zaman korkmayın." Pratik yapmak işi mükemmelleştirir" sizi hızı geliştirir.

-Dili kullanma konusunda istekli ve korkusuz olmalıyız.Çünkü öğrenme süreci işin teoriden çıkıp kullanıma geçmesiyle başlayacaktır.

-Dil öğrenmeye yönelen arkadaşlarımız için biraz da dinlemekten hoşlandığınız şarkıları alt yazılarıyla dinleyelim işte ozaman zihnimize daha kolay yerleşicek kelimeler

-Son olarak eğer mümkünse öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkeye gidip en az 1 ay yaşamak. Gözümüzde büyüyen zaman kalıpları,gramer kuralları bir anda gözümüzden silinir gider. Herhangi bir çaba sarf etmeden maruz kalmış olduğumuz dill korkusuzca konuşuruz.

Hazırlayan: Ayşe Çokrak
Matematik Kafe
110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın