Eğitim İmecesine Hoş Geldiniz... Matematikya

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
Translate
Üyelik Girişi
Eğlenceli Matematik
Mat Konu Anlatım
Site Haritası

Matematiği Sevdiren Adam'dan Annelere Mesaj Var!

21/02/2020

Matematiği Sevdiren Adam'dan Annelere Mesaj Var!

matematikkafe.com

58 yılı bu eğitim sistemi içinde öğrenci ve öğretmen olarak geçen, 20 yıldır da matematik üzerinde araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan bir eğitimci olarak geldiğim son nokta şudur.

Yaptığım matematik çalışma ve projeleri ne kadar iyi olursa olsun, annelerin desteğini almayan projelerin hak ettiği değeri bulması mümkün değildir. Şu anda 20 yıldır geliştirdiğim matematik projelerimi uygulamam için 50 milyonu bir tarafa koysalar, öbür tarafa da sana para yok projelerini annelerle yap deseler benim seçimim anneler olur.

Atalarımız boşuna ''Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar.'' dememiş. İlk öğretmenliğe başladığım 1982 yılından bu yana öğretmenlik deneyimlerim ve incelediğim eğitim kitapları ışığında ''Eğitimde, annelerin bıraktığı boşluğu hiç bir eğitimci dolduramaz. Annelerin bilinçli desteğini almayan bir eğitim sistemi topaldır.'' diyorum.
Matematik projelerinde tüm annelerin yer almasını istemiyoruz. Bu projelere katılma imkanı olan anneler bize yeter.

Annelerin katılımı nasıl olacak? Projelerimize katılmak isteyen kreş, ana sınıfı, ilk okul öğretmenleri anneler kendi alanlarındaki matematik çalışmalarına proje üretimi veya üretilen matematik projelerini kendi alanlarında uygulama ve sonuçlarını rapor haline getirme görevini yerine getirecekler.

Orta okul ve lise matematik öğretmenleri de, geliştirilen temel matematik projelerinin kendi alanlarına giren projeler geliştirme görevini yerine getirecek.

Medya alanında çalışan anneler de, yaptığımız çalışmaları medyanın çeşitli alanlarında tanıtma görevini yerine getirecekler.

Saydığımız bu alanlara girmeyen gönüllü anneler, bize görev yok mu derlerse onlara da verilecek görevimiz var.
Onlar da yaptığımız matematik projelerini gözlemleme, yapılan çalışmaların çocukları ve kendileri üzerine bıraktığı etkiyi paylaşmak.

Yazımı anneler için yazdığım şu dörtlükle bitiriyorum.

ANNELERE SESLENİŞ!

Bitti kabus, geldi ümit çağları.
Hep birlikte budayalım bağları.
Ben, sen, o, güçsüzüz amma,
Biz olursak oynatırız dağları.

Necip GÜVEN -Eskişehir

HAYDİ ANNELER, DAĞLARI YERİNDEN OYNATMAYA VAR MISINIZ?

İletişim: destek@annebabaokulu.net

Devamı

EĞİTİMCİ - YAZAR NECİP GÜVEN'İN '' BEŞ DUYU İLE EZBERSİZ ÇARPMA ÖĞRETİMİ '' ÇALIŞMASI ÇOK YAKINDA HİZMETİNİZE SUNULACAKTIR.
(ANNE BABA OKULU EĞİTİM İMECESİ)


125 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın