EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
ONLİNE İNGİLİZCE
 online ingilizce
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI

Yüksek Teknoloji Para Makinesidir

25/02/2020

Bilim Teknoloji Derneği Genel Merkezi Basın Bülteni

matematikkafe.com

2013 yılında oluşturulan Bilim Teknoloji İçin İstanbul Çalışma Grubu, Bilim Teknoloji Derneği olarak teşkilatlandı. Toplumda güçlü bir “bilim anlayışı ve duyarlılığı” oluşturmayı amaçlayan derneğin sloganı: “Yüksek teknoloji para makinesidir.”

Dernek, Hassas Takım Tezgâhları, makine, malzeme, yazılım ve donanım gibi hayatî öneme sahip konulara öncelik verilmesi, fen ve mühendislik alanlarında daha çok yüksek lisans, doktora yaptırılması, siyasi partilerin bilim ve yüksek teknolojiye öncelik vermesi için çalışacak.

Farklı mesleklerden 26 kurucusu olan derneğin ilk toplantısında Genel Başkanlığa Ramazan Bakkal, Genel Başkan yardımcılıklarına Kemal Çiftçi, Rıdvan Ayaz ve Ülkü Sürmen Sarıtaş, Genel Sekreterliğe Metin Öztürk getirildi. Ar-Ge İnovasyonu Salih keskin, Mali işleri Beyhan Kuşçu, teşkilatlanmayı Tuğçenur Ekinci Furtana, Bilim Kurulunu Doç. Dr. Süleyman Doğan, Teknolojideki yenilikleri Yılmaz Çelik, STK’larla ilişkileri Halil Köse üstlendi.

Kurucu akademisyenler Prof. Dr. Haydar Livatyalı, Prof. Dr. Nezih Hekim, Prof. Dr. Mustafa Bakkal, Doç. Dr. Bülent Güzel, Eğitimciler Asım Onay, Emine Keskin, Metin Çağlar, Mehmet Çelik, Binvar Kurbanoğlu, İşadamları Ahmet Gülbahar, Oğuzhan Sezgin, kimya mühendisleri Mehmet Patan, Abdülkadir Fidan, İş Güvenliği Müfettişi Halil İbrahim Demirbaş.

“Derneklerden bir dernek olmayacağız” diyen Ramazan Bakkal yaptığı konuşmada şunları söyledi:“2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak, dünyada ilk ona girmek için yapılması gereken birinci iş bilim ve yüksek teknoloji üretilmesi için seferberlik ilan etmektir.

Türkiye’nin temel meseleleri matematik, Fizik, kimya gibi temel bilimlere ve yüksek teknolojiye öncelik verilerek çözülür. Pahalılığın, beka meselesinin, emeklilikte yaşa takılanların, işsizliğin çaresi yüksek teknoloji ürünleri ihraç eden ülke olmaktan geçer.

Kalkınmanın ABC’si olan Hassas Takım Tezgâhları 2018 yılında stratejik alan ilan edildi, gecikmeden gereğinin yapılmasını bekliyoruz, bu meselenin takipçisiyiz.” Dernek illerde şube ve platformlarla oluşturarak “bilim anlayışı ve duyarlılığı” oluşması için çalışacak.

İrtibat: Kemal Çiftci 0(532) 286 04 27

Not: İllerden şube ve platformlar için müracaatlar başlamıştır.
121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın