• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam120
Toplam Ziyaret1317912

Bilim Teknoloji Derneği Basın Bülteni

28/05/2021

bilim teknoloji dernekleri

matematikkafe.com

2013 yılında oluşturulan Bilim Teknoloji İçin İstanbul Çalışma Grubu, Bilim Teknoloji Derneği olarak teşkilatlandı. Toplumda güçlü bir “bilim anlayışı ve duyarlılığı” oluşturmayı amaçlayan derneğin sloganı: “Yüksek teknoloji para makinesidir.”

Dernek, Hassas Takım Tezgâhları, makine, malzeme, yazılım ve donanım gibi hayatî öneme sahip konulara öncelik verilmesi, fen ve mühendislik alanlarında daha çok yüksek lisans, doktora yaptırılması, siyasi partilerin bilim ve yüksek teknolojiye öncelik vermesi için çalışacak.

Farklı mesleklerden 26 kurucusu olan derneğin ilk toplantısında Genel Başkanlığa Ramazan Bakkal, Genel Başkan yardımcılıklarına Kemal Çiftçi, Rıdvan Ayaz ve Ülkü Sürmen Sarıtaş, Genel Sekreterliğe Metin Öztürk getirildi. Ar-Ge İnovasyonu Salih keskin, Mali işleri Beyhan Kuşçu, teşkilatlanmayı Tuğçenur Ekinci Furtana, Bilim Kurulunu Doç. Dr. Süleyman Doğan, Teknolojideki yenilikleri Yılmaz Çelik, STK’larla ilişkileri Halil Köse üstlendi.

Kurucu akademisyenler Prof. Dr. Haydar Livatyalı, Prof. Dr. Nezih Hekim, Prof. Dr. Mustafa Bakkal, Doç. Dr. Bülent Güzel, Eğitimciler Asım Onay, Emine Keskin, Metin Çağlar, Mehmet Çelik, Binvar Kurbanoğlu, İşadamları Ahmet Gülbahar, Oğuzhan Sezgin, kimya mühendisleri Mehmet Patan, Abdülkadir Fidan, İş Güvenliği Müfettişi Halil İbrahim Demirbaş.

“Derneklerden bir dernek olmayacağız” diyen Ramazan Bakkal yaptığı konuşmada şunları söyledi:“2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak, dünyada ilk ona girmek için yapılması gereken birinci iş bilim ve yüksek teknoloji üretilmesi için seferberlik ilan etmektir.

Türkiye’nin temel meseleleri matematik, Fizik, kimya gibi temel bilimlere ve yüksek teknolojiye öncelik verilerek çözülür. Pahalılığın, beka meselesinin, emeklilikte yaşa takılanların, işsizliğin çaresi yüksek teknoloji ürünleri ihraç eden ülke olmaktan geçer.
 
Not: İllerden şube ve platformlar için müracaatlar başlamıştır.

İleri teknolojilerin üretilmesinde ilk imece kuruluyor

315 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın