• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam185
Toplam Ziyaret1277323

Evde Eğitim Önerileri

28/04/2021

Evde Eğitim Önerileri

matematikkafe.com


Evde eğitim örnekleri

Uzaktan eğitim uygulamalarında yaşanabilecek en önemli sorunların başında öğrencilerin motivasyonu ve eğitimlerin, öğrencilerin dinleme ve izleme becerilerinden hızlı olmasıdır. İlkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrenciler bu hıza kolay adapte olamazlar. Ayrıca sürekli pekiştirme uygulamaları yapılmadığında, eğitim faaliyetleri etkili olamaz. Öğrenme sürekli pekiştirme ve tekrar ile mümkün olur. Bu sorun, uzaktan eğitimi destekler nitelikte ailelerin ve öğretmenlerin yapacakları bazı uygulamalarla aşılabilir.


Uzaktan eğitimde bir hafta önceden hangi konuların işleneceği öğrenci ve öğretmenlerle paylaşılmalıdır.

Öğretmenler, haftanın ders konusu ile ilgili kısa araştırma ve uygulamaya dayalı ödevler verebilir. Yapılan ödevler mail yoluyla öğretmenlerin mail adreslerine gönderilebilir.

Okullar sınıf seviyesine göre her hafta okunacak kitap listesi belirler. Bu kitap listesini sosyal medya kanallarından ya da okulun web adresinden duyurur. Öğrenciler bu kitapları okur ve kısaca özet yapar. Yaptıkları bu özeti facebook, instagram ya da whatsapp gruplarında tartışırlar.

Öğrencilerden her hafta bir konuyu seçip araştırmaları, bu araştırdıkları konu ile ilgili 5-10 dakikalık video filmi çekmeleri, imkânı olmayanların mail atmaları istenebilir.

Evde eğitim uygulamalarına sadece ders gözüyle bakmamak gerekir. Çocuklar ilk defa bulaşık makinasının nasıl çalıştığını, elektrik süpürgesini çalıştırıp temizlik yapmayı, ampul değiştirmeyi, bir söküğü dikmeyi, sahanda yumurta pişirmeyi, çorba yapmayı ya da sanatsal bir etkinlikte rol almayı öğrenebilir. Prof. Dr. Necati Cemaloğlu'nun yazısının devamı için: Evde Eğitim314 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın