• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi13
Bugün Toplam589
Toplam Ziyaret2503968

Kitabınızı okuyunca oğlumun sivilceleri kayboldu

04/12/2022

zafere-susayanlar-4


matematikkafe.com / BAŞARIYA SUSAYANLAR ( 4 )

Önceki sayfa: BAŞARIYA SUSAYANLAR ( 3 )


KİTABINIZI OKUYUNCA OĞLUMUN SİVİLCELERİ KAYBOLDU!


“Sayın Necip Hocam Merhaba. Bildiğiniz gibi mart ayında kitaplarınızdan sipariş vermiştim. Çünkü Lise 3.sınıfta okuyan oğlum matematikte sorunlar yaşıyordu. Matematik sınavlarında 100 puan üzerinden 45’ten yukarı not almamıştı. Hatta bazen tek rakamlı puanları bile görmüştük.

Tüm içtenliğimle belirtiyorum ki sizin kitaplarınızı okuduktan sonra iyi bir istikamette yükselişe geçti. Kitaplarınızdan sonra aldığı puanlar sırayla 50-61-95-100 oldu.

Tabii ki not gerçek ölçüt değil fakat oğlum daha önceki matematik sınavları öncesi stresten yüzünde koca koca sivilceler çıkıyordu. Kitaplarınızı okuduktan sonra oğlumun stresinden ve yüzündeki sivilcelerden eser kalmadı.

Şimdi artık matematik sınavlarına yüzü gülerek ve kendinden emin bir şekilde giriyor. Binlerce teşekkür size, sağ olasınız. (Çocuklarımızın matematikte genelde barışabilmesi için müfredat denilen şeyin tekrar gözden geçirilmesi ve yapılandırılması gerektiğine inanıyorum.)

Osman Kandak 09 Haziran 2010 Çarşamba”
TEŞEKKÜRLER NECİP GÜVEN HOCAM


BASİTİ DE ZORLAŞTIRIYORUZ!

Sayın Necip Hocam, ben TYT’ye hazırlık yapan bir öğrenciyim.. Bir kaç yıl önce kitabınız elime bir şekilde geçti, inanın hatırlamıyorum.. Ve sadece bilindik piyasa kitapları diye okumak bir türlü nasip olmadı. Daha 2 gün önce bir solukta okuyup bitirdim. Öğrendiğim daha doğrusu fark ettiğim çok şey oldu… Biz hayatı görmek istediğimiz gibi görüyoruz; basiti de zorlaştırıyoruz…

Kitaptan sonraki yorumum sadece şu oldu; herkesin 24 saati var ve bu soruları soran da insanlar değil mi? Pekiyi bizim farklı oluşumuz ya da onları ulaşılmazmış gibi kılan sadece algı mı, sanmıyorum…

Ben başarmanın zevkini hem de hiç bir destek almadan yaşayanlardanım ve bir eğitimci olarak size çok teşekkür ederim…..

Uyuyan bir milleti uykudan uyandıracak bir gayret ve bir çaba içinde olduğunuz için….

Kardelen ARMAĞAN 21 Şubat 2008
KAYNAK: kenthaber.com ‘’Çarpım Tablosunu Ezberlemeden Öğreten Kitap’’ Haberi Yorum Köşesi
 

KİTABINIZ BENİ MATEMATİKLE BARIŞTIRDI


Hocam, ben 2006 yılı yaz tatilinde matematik çalışıyordum ve elime sizin ’’Matematikle Barışıyorum” adlı kitabınız geçti. Her gün 5-10 sayfa okudum her gün kendime duyduğum özgüvenim biraz daha arttı. Sözel öğrencisi olduğumuz için okulda matematik görmüyorduk ve bu durum başaramama korkumuzu biraz daha körükledi. Kitabınızı okuyanların sizin yardımınızla iyi bir yere geldiğini yani biraz da olsa matematiği yapabildiklerini öğrendim.

Kitabınızdaki birinci öyküyü okudum ve başaranları gördükçe kendime güvenim arttı. Matematiğe tekrar sıfırdan başlayanları okudukça daha da ümitlendim. Matematik sorusu çözerken aslında cevaplarını hayatımızdaki olaylarla bağlantı kurarak çözmenize bayıldım.

Başka yazarlarımızın kitaplarından açıklamalar vererek bizi aydınlatmanızdan çok etkilendim. Kitabınızı okuduktan sonra az da olsa bir şeyler yapacağıma inandım ve bu sene TYT’ye hazırlanan öğrenciler olarak matematik dersini mutlaka öğrenmek zorunda olduğumuzu anladık.

Matematiğin hayatımızda okulu bitirdikten sonra da bize lazım olduğunu öğrendik. Bize yardım edebileceğinizi düşünerek sizle bağlantı kurmaya çalıştık ve umarım biz de diğer aydınlattığınız öğrenciler grubuna gireriz. İnşallah bu sene TYT’yi sayenizde ve bizimde çabalarımızla kazanırız. İleride de sizin gibi öğrencileri aydınlatan öğretmen olarak toplumumuza hayırlı bir evlat oluruz. Toplumumuzun sizin gibi gençlerden ümit kesmeyen nice öğretmenler yetiştirdiğini görebiliriz.

Tuba ÖZOĞLU


MATEMATİKLE BARIŞIYORUM KİTABINIZ MUHTEŞEM

Sayın hocam; öncelikle geleceğimizin teminatı çocukların eğitiminde çok önemli bir yanlışlığı fark edip, bu yanlışlığın düzeltilmesi için gayret gösterip yazmış olduğunuz kitaplar için çok teşekkür ediyorum.

“Matematikle Barışıyorum” isimli kitabınızı 2005 yılında Eskişehir’de Esnaf Sarayında tanıtım yaptığınız zaman aldım. Kitabınız muhteşem!’

Ayrıca fotokopi olarak verdiğiniz eğlenerek öğrenmek için hazırlamış olduğunuz çarpım tablosundan mümkünse e-mail adresime gönderirseniz memnun olacağım hocam.

Şimdiden teşekkür ediyor, emeklerinizin boşa gitmemesi temennisiyle saygılarımı sunarım. Hikmet TETİK

2423 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın