• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam714
Toplam Ziyaret2527194

İşte gayretin ve ısrarın eseri

08/01/2022

gayretin-eseri


matematikkafe.com / BAŞARIYA SUSAYANLAR ( 7 )

İŞTE GAYRETİN VE ISRARIN ESERİİŞTE GAYRETİN VE ISRARIN ESERİ

Hayırlı olsun Necip Hocam ”Matematikle Barışıyorum” adında çok güzel bir kitap yazmışınız. Barış deyince akla yalnız matematikle barış gelmemeli. Küslerin barışması, belki de en önemlisi insanların kendileri ile barışabilmesi. Öyle küçük şeyler yüzünden hayata küserek, hayatı kendimize ve çevremize zehir edebiliyoruz. İşte kendimizle,sorunlarla doğru iletişimin adresi bu kitaptadır. Sevgisiz hiçbir şeyin tadı olmuyor; çözüm yapılacak işi sevmek, sevdirmek, sevindirmek; neticede başarı kaçınılmaz oluyor.

 
Çevremizde mutlu insanlar gördüğümüz gibi mutsuz insanlarda görüyoruz. İşte bu kitapta mutsuzluğun nedenleri ve mutluluğa giden yolun şifreleri mevcuttur. İnanıyorum ki okuyanlar bu kitapta benim gibi geleceklerini etkileyen bütün olumsuzluklara cevap bulacaklardır. Hatta kaybolan zamanlarına üzüleceklerdir. Kitapta adının dışında da güzel temalar işlenmiş. Allah sizden razı olsun.

 
Günümüzde insanların büyük bir kısmı bazı takıntılarından ve korkularından kurtulamamaktadır. Okulda öğrenci öğretmeniyle, evde baba ailesi ile barışık değil. İşte sizin eseriniz bu toplumsal yaralarımıza parmak basmış. Kitabınızdan gerçekten bazen doğru diye izlediğimiz yöntemlerin yanlış olduğunu da öğreniyoruz.

 
Demek ki hayatta mutluluk ve başarı için kendimizle ve çevremizle doğru iletişim içinde olmalıyız. Yaşamımız sorunlarımızı içimize gömerek değil böyle kaynaklardan yararlanarak onlarla yüzleşerek çözmeliyiz. Eseriniz doğal kaynak suyu gibi mineral ve vitaminlerle dolu. Okuduktan sonra bir çok sorunumun çözümlerini de görebiliyorum.

 
Aslında hayat bir matematik; insanoğlu yaşamının muhasebesini iyi yapmalı. Onun için matematik hayatımızın bir parçasıdır. Öyle ise matematiği sevmeliyiz sevdirmeliyiz. Siz bir eğitimci olarak meseleyi yalnız matematik yönünden değil bir çok açıdan ele almışınız. Sizin gibi gayretli eğitimcilerimizin sayısının artmasını temenni ediyorum.

 
Matematiğin yanında hayatı da sevdiriyorsunuz. Yaşamanın ve sorunları aşmanın yollarını ve sabrı öğretiyorsunuz. Kendi tecrübeleriniz yanında eserinizde referans aldığınız bilim adamları ve yazarların ilginç görüşü ile yani doğru kaynaklardan yola çıkarak kitap yazdınız. Buna azmin zaferi denir. Başarılarınızın devamını dilerim. 2. kitabınızı da sabırsızlıkla bekliyorum.


Aziz TANYELİ

BAŞARIYA SUSAYANLAR-8

BAŞARIYA SUSAYANLAR-6

2296 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın