• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi17
Bugün Toplam657
Toplam Ziyaret2504036

Ben de matematikle barıştım, sıra sizde!

18/11/2021

bende-matematikle-baristim

matematikkafe.com / BAŞARIYA SUSAYANLAR ( 8 )
 

BEN DE MATEMATİKLE BARIŞTIM, SIRA SİZDE!

Merhaba Arkadaşlar! Ben de önceleri sizler gibi matematiği sevmeyenlerden biriydim. Ortaokul dönemim de pek parlak sayılmazdı. Hele 8. sınıftaki matematik öğretmenimiz sayesinde nerdeyse tüm sınıf matematikten nefret etmiştik.
 
Lise dönemimde ise hazırlık ve 9. sınıftan sonra sözel istediğim halde zorunlu olarak eşit ağırlık bölümüne verilmiştim. İstemiyordum çünkü eşit ağırlık bölümünde de matematik ve geometri vardı. Daha sonra bazı hocalarımın desteği sayesinde kendimi biraz aşıp başarmaya başlamıştım ama bu başarım TYT’ ye kadar sürdü. Çünkü istediğim bölüm sözeldi ve ben ancak onun açık öğretimini kazanabilmiştim.

Kazandığım bölüm sözel olduğu için matematik görmeyeceğim diye sevinirken Necip Hocamla tanıştım ve matematik üzerine biraz sohbet ettik. Bana matematiğin zannedildiği kadar zor bir ders olmadığını, kendime güvenirsem yapabileceğimi anlattı ve kendi kitabı “Matematikle Barışıyorum”u okumam için verdi.

Necip Hocamla tanıştıktan sonraki bir sohbetimizde hocam bana ‘”Maviş, her ne kadar sözel okusan da matematikten kurtulamadın”’ demişti. Ben de ilk anlarda Necip Hocam’ın ne demek istediğini tam olarak anlamamıştım. Fakat daha sonra bana anne-babaların email yoluyla veya web sitesinin yorum bölümüne yazılan yorumlarını ve çaresiz anne-babaların yardım isteyen yazılarını okudum. Kendi kitabındaki yaşanmış olayları da okuyunca da hocamın ne demek istediğini çok iyi anladım.

Kitaba ilk başladığım zamanlarda çok sıkılıyordum ve ara sıra okuyordum ama sonlarına doğru çok heycanlı olmaya başladı. 8. ve 9. bölümleri daha da beğendim. Sürekli yeni ve güzel şeyler öğrenmeye başlamıştım, öğrendikçe heyecanım arttı. Çünkü öğrendiğim yeni bilgiler ışığında artık ben de matematiği başarabilecektim ve çok mutluyum.

İlk başlarda kitabı uzun süre okumaya çalışmama rağmen okuyamamıştım. Kitabın ilk yarısını okumam yaklaşık iki ay sürdü. Fakat ikinci bölümde okuduğum ilginç yazılar heyecanımı arttırdı. Heyecanım ve öğrenme hevesim arttıkça kitabı bir an önce okuyup bitirmem gerekir diye düşündüm. Kitabın ilk yarısını iki ayda okuyan ben ikinci yarısını iki günde bitirdim.

Bu gün 4 şubat saat 14.00. Kitabı biraz önce bitirdim ve kitapla ilgili değerlendirme yazısını sıcağı sıcağına yazmak istedim. Ççççoooookkkkkkk Mmmmmmmuuuuuuuutttttttlllllllllluuuuuuuuuuuuuuuyum. Evet, gerçekten anladım ki matematiği başarmamız için önce ön yargılarımızı yıkıp, biraz daha gayretle yola devam etmemiz gerekiyormuş..

Evet, Necip GÜVEN Hocamın “Matematikle Barışıyorum” kitabını okudum. Necip Hocamın deyimiyle beynimdeki olumsuz düşünce virüslerini temizlediğime inanıyorum. Haydi ne duruyorsunuz, sıra sizde!…..

2879 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın