EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam131
Toplam Ziyaret1112635

MATEMATİĞİ SEVMEYEN BİR ÖĞRENCİYDİM!

14/06/2020

MATEMATİĞİ SEVMEYEN BİR ÖĞRENCİYDİM!

matematikkafe.com / BAŞARIYA SUSAYANLAR ( 9 )

MATEMATİĞİ SEVMEYEN BİR ÖĞRENCİYDİM!


Merhaba. Sevgili ağabeylerim, ablalarım, kardeşlerim. Bu kitabı okumadan önce ben de sizler matematiği sevmeyen bir öğrenciydim. Necip Hocam’ı bir çok insan gibi ben de kendimce tanıdığımı zannediyordum. “Matematikle Barışıyorum” kitabını okumayı da hiç düşünmüyordum.

2009 yılı Ocak ayında Necip Hocam ile kısa bir sohbetimiz oldu. Bu kısa sohbetimizde benim yeteneklerim hakkında ilginç şeyler söyledi. Kafam karışmıştı ama söyledikleri de çok mantıklıydı.
Hocamı daha yakından tanımak ve matematikle ilgili düşüncelerini öğrenmek için kitabını okumam gerektiğini düşündüm. Kitabı okumaya başladığımda ilk başladığımda içimde bir heyecan vardı.

İlk başlardan içimde bu kitabın bana fazla yararlı olmayacağını düşünüyordum. Ama kitap hakkında son kararımı vermek için kitabı okuyup bitirmeliydim. O zaman kitap hakkında daha çok bilgi sahibi olacaktım.

Kitabın yarısına geldiğimde Necip Hocam ve kitabı hakkında ilk düşüncelerim değişmeye başlamış, kitabında ileri sürdüğü görüşlere hafif hafif katılmaya başlamıştım. Sonra kitapta her yeni sayfayı okudukça bu kitabın bana yararlı olacağını anladım.

Kitabın sonlarına doğru geldiğimde eğer matematikle alakamız olmasa bizimde bile matematikle ilgili güzel düşünceler sanki yavaş yavaş beynimizdeki hücrelere girecekti. Artık matematikle aram düzelecek. Kitabı bitirince anladım ki suç sıkıcı bir ders olarak anlatılan matematikte değil asıl suç onu sıkıcı hale getiren kişilerdeydi. Necip Hocam’ın ”Matematikle Barışıyorum” kitabını okudum, sizlere de tavsiye ediyorum. Unutmayın ki biz Fatih’in Torunlarıyız!

M.Yasin ALTINKAYNAK
308 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın