EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
ONLİNE İNGİLİZCE
 online ingilizce
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI

İçindeki "İnsanı" Sevmeden "Öğrenciyi" Geliştiremezsin

26/06/2020

BİR ÖĞRETMENİMİZ VARDI!(2)

matematikkafe.com

BİR ÖĞRETMENİMİZ VARDI!(2)

ÖĞRETMENİMİZ ALİ'YE HAKARET ETTİ!

Ben Lise-2 sınıftayken yaşamış olduğum bir anımı anlatmak istiyorum. Sınıfımızda ki öğrencilerden Pınar matematik dersinin ilk yazılısına raporlu olduğu için girememişti. Rapor süresi dolduktan sonra matematik öğretmenimiz Pınar'ı yazılı yaptı.

Pinar yazılı kağıdını verdikten sonra sınıfımızdaki öğrencilerden Ali Pınar'a şu soruyu yöneltti: "Pınar yazılın nasıl geçti?" Pınar'da yazılısının pek iyi geçmediğini söyledi.

Çalışkanlık bakimindan sınıfın vasat öğrencilerinden olan Ali: "Ben olsam 100 alırdım" dedi. Bunu duyan matematik öğretmenimiz Ali'ye atfen "senin gibi köpekler yüz değil ağzıyla kuş tutsa yine bu dersten geçirmem" dedi.

Ali de öğretmenimize yönelerek "öğretmenim ben köpek miyim?" dedi. Öğretmenimiz de:"Benim gözümde köpeksin" diye karşılık verdi. Ali buna cevaben: "Hocam benim gözümde de siz bir köpeksiniz" dedi. Öğretmenimiz bu laf karsisinda sok oldu. Çantasını topladığı gibi sınıftan ayrıldı.

Beş dakika sonra okul nöbetçisi sınıfa gelerek Ali'yi okul müdürünün çağırdığını söyledi. O günde günlerden cuma idi. Bayrak töreni için dersten sonra aşağıya indik. Okul müdürü çok sinirlenmişti ve öğrencilere yönelik bir konusma yapti. Ali'nin bu tavrından dolayı okuldan atıldığını söyledi ve öğretmenlere karşı saygılı olmamız konusunda tavsiyelerde bulundu.

Okul yönetimi tarafından sınıftan herhangi bir kişi çağrılıpta olayın aslı öğrenilmedi...

HAŞiM KAYGISIZ

Necip Güven
25 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın