• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam721
Toplam Ziyaret2527201

Başarıya susayanlar ( 15 )

30/11/2021

korkulu-ruya-sona-erdi


BAŞARIYA SUSAYANLAR  ( 15 )

KORKULU RÜYAM SONA ERDİ!

Sevgili Necip Hocam, öncelikle böyle bir kitap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Bu kitabı yazmakla gençlerin ve çocukların matematiğe nasıl çalışması gerektiğini, ne gibi kararlar alması ve hangi kriterlere uyması gerektiğini açıklamışsınız.

Birinci bölümde Kubilay İPEK Hocam başarının formülünü zaten çok güzel bir şekilde özetlemiş. Bölüm başlarında matematikle ilgili özlü sözler de matematik dersinin zannedildiği kadar zor bir ders olmadığını ortaya koyuyor.

Ezberciliğe karşı olduğunuzu söylüyorsunuz ama ben bildim bileli öğretmenlerimiz çarpım tablosunu ezberlememiz gerektiğini söyleyip durdular. İnşaallah öğretmenlerimiz de matematikle ve çarpım tablosu ile ilgili yöntemlerinizi duyarlar da bizim çektiğimiz zorlukları daha küçük kardeşlerimize yaşatmazlar.

Problem nasıl çözülür bölümünü tekrar tekrar okudum. Gerçekten doğru bir noktaya dikkat çekmişsiniz. Yazıların başlarına ve sonlarına koyduğunuz karikatürler de kitaba ayrı bir güzellik katmış. Tam biraz kitap okuyup sıkılmaya başladığımda karikatürlere bakıp gülmeye başlıyor; diğer bölümleri okumaya başlıyorum.

Hocam, annem de beni hep birileriyle kıyaslar, benim yanımda başkalarını över durur. Bu duruma çok gıcık oluyorum. Biz insan değil miyiz? Bizim de gururumuz yok mu?

Kitabınızdaki ‘’Bir Matematikçide Bulunması Gereken Bazı Özelliklerden Bazıları’’ bölümünü matematik öğretmenimize gösterdim.’’ Ben bu kitaba bir göz atayım.’’ dedi. Teneffüsten derse girdiğimizde kitabı geri verdi.

Kitabınızla ilgili anlatmak istediğim fakat anlatamadığım daha çok şey var. Zaten anlatabilseydim ben de sizin gibi bir yazar olabilirdim. Böyle bir kitap yazdığınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Korkulu rüyam olan matematiğe nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda beni aydınlattınız.

Önümde benim için önemli bir sınav olan LGSde bu dersten başarılı olacağıma inanıyorum.

HASAN ÖZ
 
 
2891 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın