• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam613
Toplam Ziyaret2433480

Matematiği döverek öğretmeye çalışan bir öğretmenim vardı

16/12/2021

matematigi doverek ogretmeye calisan bir ogretmenim vardi

resim: zengin, fakir teğet matematik görseli

İlginç Matematik Hikayeleri / AYŞEGÜL'ÜN MATEMATİK HİKAYESİ!


İnternette matematik korkumu yenmeyle ilgili konulara göz atarken tesadüfen sizin adresinizi gördüm. Ben ön lisans çocuk gelişimi mezunuyum ve işsizim. Bu aralar bunalım içindeyim tekrar sınavlara hazırlanıyorum. Fakat şunu belirtmek istiyorum ben matematik özürlü bir insanım, gayret edip çalışacağıma inanıyorum. Hatta ben işe çarpım tablosunu ezberlemekle başladım. Yüksek okulda bölümüm gereği derslerin sıkıcı bir şekilde değil de yaratıcı bir şekilde öğretilebileceğini kavradım.

Şimdi düşünüyorum da keşke ilkokulda öğretmenim dayak yerine biraz eğlendirerek anlatsaydı. Ama keşkeler ile hiçbir yere varılmıyor. Değişen YKS sistemi ile ben de yeni kararlar aldım. Meslek liselerinin önündeki engeller kalktığı için kendimi kendi bölümümün en güzel yerlerinde görmek istiyorum. O yüzden sizden beklediğim cevap belki beni motive edecek bir iki cümle belki de yolumu aydınlatacak birkaç fikir...

Ben hem kendimi hem de kendimde ki matematiği geliştirmeliyim. Bu konudaki düşüncelerinizi veya önerebileceğiniz kaynakları öğrenmek istiyorum ve heyecanla cevabınızı bekliyorum. Her şey için teşekkürler başarılar... Ayşegül ... 25 Ekim 2009 

Merhaba Ayşegül Hanım, size ilerleyen günlerde kitaplarımı tavsiye edeceğim. Fakat öncelikle sizi rahatlatma için ön bilgi olarak senin gibi öğrencilerimiz için hazırladığım bir yazıyı gönderiyorum. İnceledikten sonra tekrar haberleşiriz. Yalnız şimdiden geçmiş olsun. Doğru adrestesiniz ve kurtuluşun ilk adımını atmış oluyorsunuz. İnşaalah gelecekteki güzel sistemlerin temelini sizlerle birlikte atacağız. Selamlar... Necip GÜVEN.

Gerçekten güzel ve anlamlı bir yazı olmuş. Çünkü birilerinin bizler için çabaladığını görmek güç veriyor bana. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Öncelikle ben kısaca kendimden bahsetmek istiyorum.

Afyonkarahisar’ın küçük bir ilçesinde yaşamaktayım. 1990 doğumluyum. İlkokula gittiğim dönemi hatırlamak bile istemiyorum. Psikolojik problemleri olan bir sınıf öğretmeni (Allah rahmet eylesin) ve matematiği döverek öğretmeye çalışan bir matematik öğretmenim vardı.

Liseyi ise Kız Meslek Lisesinde okudum. Biliyorsunuz meslek liselerinde bölüm dersleri hariç diğer derslerin eğitim-öğretimine önem verilmez. Aynen öyle oldu matematik öğretmenimiz derste askerlik anıları, evlilik hatıraları ve fıkralar ile dolu dolu bol eğitimsiz ve öğretimsiz dersler işledik.

Yatay geçişle A.K.Ü. çocuk gelişim bölümüne (önlisans) yerleştim orda da farklı bir ortam olmadı.Hayatımızda matematiğin lazım olmayacağı düşüncesi ile hoca 40 ile geçirdi.

SONUÇ NE? Koca bir hüsran. 5 sene çocuklar üzerine eğitim aldım ama ne öğretmenlik yapabiliyorum ne de başka meslekleri. Ben de kendimle baş başa kalıp bu duruma dur dedim ve bir yerden başlamam gerektiğine inandım.

Hedefimi belirledim (Gazi Üniv. Çoc. Gel. Öğr. Ve Uz.). İlk önce (komik gelebilir) çarpım tablosunu ezberledim. Şimdi de sayı nedir? Rakam nedir? Asal Sayı vs.. bunları beynime yerleştiriyorum ve desteğe ihtiyacım var. O yüzden kendimi avutmak için olsa gerek avutucu bir kaç şey duymak istiyorum uzman birinden...

Saygılar… Ayşegül. 26 Ekim 2009
 
1601 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın