• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret1277744

ZEKİ ÖĞRENCİ DEĞİL, ÇALIŞAN KAZANIR!

11/06/2021

tyt bu kez kahkaha getirdi

 

TYT ANILARI BU KEZ STRES YERİNE KAHKAHA GETİRDİ!

 

"Zeki öğrenci değil, çalışan kazanır" diyen matematik öğretmeni Ali Sacihan, izleyenleri kahkahalara boğan anılarını anlatırken, aptal zannedilen birçok öğrencisinin nasıl üniversite sıralarına yerleştiğini örnekledi.

Sacihan Dershaneleri sıra dışı bir etkinlikle öğrencilerini sınav gününe hazırlıyor. ‘Çalışan öğrenci kazanır, zeki öğrenci kazanamaz’ temalı tek kişilik sahne gösterisi sergileyen matematik öğretmeni Ali Sacihan, başından geçen garip ama bir o kadar da komik olayları öğrencileriyle paylaştı...

Gösteri öncesi İHA’ya konuşan Ali Sacihan, öğretmenlik yaptığı seneler boyunca başarısından umut kesilen çoğu öğrencinin aslında sınavı kazanmak için gerekli kapasiteye sahip olduklarını anlattı. Haylaz olarak nitelendirilen çoğu öğrencinin aslında derse odaklanma sorunu yaşadığına dikkat çeken Sacihan, “Espri yeteneği olan öğrencilerin matematik zekası olmaması mümkün değil” dedi.

Doğru zamanda potansiyeli keşfedilen ve gerektiğince yönlendirilen öğrencilerin mutlaka başarılı sonuç aldığını söyleyen Sacihan, ‘Hocam liradan 6 sıfır atılınca Türk nüfusu ne kadar azalacak?’ şeklinde soru soran bir öğrencisinin bile sınavı kazandığını anlattı.

Ali hocanın anılarını dinleyen öğrenciler ise kahkahaya boğuldu. Ali Sacihan, öğrencilerine sınava birkaç gün kala stresten uzak kalmalarını ve zihni yoracak aktivitelerden uzak kalmalarını tavsiye etti.

KAYNAK: haberler.com/oss-anilari-bu-kez-stres-yerine-kahkaha-getirdi-haberi/
 
 
 
134 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın