EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK HİKAYELERİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
Maske Seti
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI

MATEMATİKTEN NEFRET EDİYORUM ÇÜNKÜ ...... !

09/09/2020

MATEMATİKTEN NEFRET EDİYORUM ÇÜNKÜ ...... !


1-*Dj_JuNioR_WeLeT Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. Ya hemşom yaramı deşme ya göz kırp Bi tek dersten kaldım oda lanet olası Matematik :p Hocalar zaten ayrı bir gıcık smile Bu sene bi daha gircem offf … İşin komik olanı…İkinci sınıf matematiğinden geçtim, birinci sınıf matematiğinden kaldım smile)))

2-*tam_1_maynak Yaş: 21 Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. sınıfımdaki sıra arkadaşım her matematik dersinde bu matematiği öğrenip napıcaz diye diye bıktırdı. nefret ettim diyodu o söleye söleye bir şeyi 40 defa sölersen olurmuş ya duyarsanda oluyo abicim onun sayesinde matematikten nefret ettim allah o kızı bildiği gibi etsin….

3-*MÜRİT_ < Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. ilkokul hocam adı Nail'di soyadını hatırlamıyorum matematikten nefret etmeme sebep olan insandır. her ders tahtaya kaldırırdı. psikolojik baskı kurmuştu üstümde sonunda ne oldu matematikten nefret eden bir insan olmama sebep oldu. ilkokuldan beri hiç matematik çalışmadım.

4-*yasemin_üyo – Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. Lisede hocamız o kadar sıkıcıydı ki ders geçmek bilmezdi. Uyurduk resmen. Dersane hocam o kadar hızlı anlatırdı ki türevi 5 derste bitirmişti. Haliyle anlamamıştım hiçbirşey. Üni.de de beni her ders tahtaya kaldırıp soru çözdüren hocam nefret etmeme neden oldu. Zaten kaldım matematikten. Bu yıl vericem inşallah;) Matematikten hep nefret ettim…

5-*orfe_20 — Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. matematikten tiksiniyorum ama onsuzda birşey olmuyor:(

6-*çorumluyuz_heri — Yaş: 19 Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. ortaokulda bi hocamız vardı manyak adam yazılılarda çok zor soruyodu ama şu anda matematiği seviyorum.

7-*yenibosnalı sibel– Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. taki orta sona kadar matematikten nefret ederdim orta sonda ki hocamızdan Allah razı olsun matematik aşığı yaptı beni.. Hoca ilk 5 dk serbest bırakırdı son 10 dk da serbest bırakırdı kudurun derdi 25 dk ders anlatırdı ama o arada mükemmel ders anlatır ve sınıftan çıt çıkmazdı herkes pür dikkat ders dinlerdi…böylece matematiği sevdim… Hocam seni çokkk özledim.

8-*duranza007– Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar.orta okulda hatice ”……………. ” diye bi kadın vardı o beni matematikten bi soğuttu, bi daha ısınamadım!….

9- *asi_rockçı– Yaş: 17 Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. aslında matematik güzel ders eğlenceli ama o problemleri falan çözebiliyosan içinde boğulmuyosan süpperr oluyo işte yapabilenee:):)ben sevmiyorum matematik öğretmenleri yüzünden sevdiremiyolar dersi banaaaa ..hıı

10-*akrep_cadı– Yaş: 16 Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. Lisedeki Arzu ”…………………………………..”.kadının çok emeği var üstümde matematikten soğutma konusunda.

11-*m3lankolik– Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. ortaokulda hüseyin ”…………………..” vardı!!!!!!! sayıların hepsinden soğutan adamdır kendisi!!! şimdi lisedeyim ve matematiği seviyorum yine öğretmenlerin sayesinde tabi :p

12-*İlginç –Yaş: 16 Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. Lisedeki hocam çok sık ders işliyordu hiç dersin temposunu düşürmüyordu. E haliyle insan bunalıyordu yavas yavas. Lise 2 ye giderken bu tavırdan bunalmıştım artık ve Matematiği sevmiyordum.

13--*aslı berna –Yaş: 18 Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. ilkokulda çok severdim matematiği notlarımda bayaaa iyiydi hani..ama liseye bi geldim bunlar ne diye ilk dersten kafam karıştı…lise hocam da temelimin çok zayıf olduğunu arkadaşlarım 2 saat matematik çalışıyorsa benim 4 saat çalışmam gerektiğini falan söyledi..ama nerdeee? meğer ilkokulda biz hiçbir şey görmemişiz..9. sınıfı zorla geçtim ve sırf matematik yapamadığım için yabancı dil bölümüne gittim…..ama össde yine bırakmadı peşimi matematik ve bu yüzden istediğim bölümü kazanamadım….. ÇOK dertli gördüm kendimi yaaa..

14-*ceyda_zeytin —Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar.matematiğin temeli ilkokulda alınmalıdır ama biz alamadık ortaokulda çektik acısını şimdide lise var artık bir şekilde çalışıcaz..ilkokulda kadın bize matematik öğreteceğine ya meyva salatası yada kısır yaptırıyordu bildiğiniz el işleri derslerinin hepsi işte…tabi bizde küçüktük hoşumuza gidiyordu işimize yarıyordu ama sonra kafa sonradan dank etti..eğer bu forumda çocuğu ilkokula başlayacaklar varsa veya bi yakını varsa iyi bir öğretmene gitsin..ben şu an matematiğin ‘m’ sinden nefret ediyorum çünkü…

15-* aynen Ceyda arkadaşım yaa :d bize ilkokulda gelen öğretmen ilk önce iyiydi sonra değişti emekli olup hala çalışan modern matematikten haberi olmayan bi hoca geldi sadece dört işlem yapardık problem falan çözmezdik kalan derslerdede beden eğitimine çıkarırdı, kahve,makarna falan yaptırırdı bizimde işimize gelirdi ah şimdi olsa o hocayıı!!! çok dertliyim çok :p

16- *turkupdurun –Yaş: 17 Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. ilkokul oğretmenim.hep beden derslerinde matematik yaptırırdı.hayret birşey yaaaaaaa >:-/

18-*nihansabaz– Yaş: 20 Ce: matematikten nefret etmemizi sağlayan insanlar. Alıntı: ”turkupdurun´isimli üyeden Alıntı ilkokul oğretmenim hep beden derslerinde matematik yaptırırdı. hayret birşey yaaaaaaa >:-/” demek tek benimki değilmiş başka arıza hocalarda varmış.bizimkide müzik ve beden dersi yerine hep matematik dersi yaptırırdı. o kadın yüzünden matematikle aram okul hayatım boyunca kötü olmuştu.

Kaynak:http://www.zekirdek.com/forum

Düzenleyen : NECİP GÜVEN

NECİP GÜVEN NOTU: Yaptığım araştırmalara ve öğretmenlik deneyimlerime dayanarak Matematikten nefreti şu başlıklarla inceleyebiliriz:

1.Matematik konusunda yaşanan toplumsal önyargılar
2.İlkokul temelinin ezbere dayanması ve zayıf olması
3.Aşırı ev ödevleri
4.Velilerin öğrencilerin matematik ödevlerini yapması
5.Öğretmenlerin agresif tutumları
6.İlkokulda resim, müzik ve beden derslerinde matematik yaptırılarak öğrencilerin yıldırılması.

Mesela bu derslerin uzmanlarca boş yere programa konmadığını Prof.Dr. Haluk Yavuzer'in Resimleriyle Çocuk kitabını okuyunca anladım. 2.sınıfın başında aynen kitaptaki yönergeye göre öğrencilerime aile resmi çizdiriyordum. Her öğrenciye çizdiği resmi anlattırdığımda ailenin her şeyi ortaya dökülüyordu.

Yine bir sınıfta bir aile resminde ortası kırmızı, çevresi siyah renk ile boyanmıştı. Öğrencime bu ne dedim. Öğrencim, ''Öğretmenim, bu ev yanıyor!'' demişti. Öğrencim doğru söylüyordu. Ev hakikaten yanıyordu. Çünkü öğrencimin anne-babası ayrılma aşamasındaydı ve sonunda ayrıldı. Psikologlar ve psikiyatristler, küçük çocukların iç dünyasını anlamakta bu resimlerden çok faydalanıyorlar. Bu yüzden öğretmenliğim sırasında öğrencileri matematikten soğutmamak için yalnız matematik derslerinde matematik yaptım. İyi ki öyle yapmışım. Öğrenciler, yıllar geçse de resim, müzik, beden eğitimi derslerini kaynatan öğretmenleri hiç unutmuyor. Bakalım neler demişler.

İLKOKULDA HER DERSTE MATEMATİK DERSİ İŞLEYEN HOCA!

* Ders programını matematik dersinden ibaret zanneden çekilmez öğretmendir. Böyleleri matematik dersini teneffüsü de derse katarak işler; resim dersi müzik dersi olunca öğretmenler odasında muhabbete dalar.
Her ders matematik yapma zorunluluğu vardır.
Efendim ders programına bakarsın: -Hocam dersimiz resim değil mi?
Kılıfına uydurur tabi: -Matematik de bir sanattır evladım.

*Ders müziktir hoca yine kıvırır:
-Çocuklar bu ders de müzikli matematik yapalım.Biz bu problemi çözerken bir arkadaşınız da kalksın bize bir şarkı söylesin.

*En kötüsü de bir hafta boyunca beklenen maç yapmaya hazırlanılan beden eğitimi dersini hiç etmesidir:
--Soyunmayın çocuklar, bu hafta matematikten konu eksiğimiz var onu işleyeceğiz. Matematik de bir spordur, zihin sporudur.

*Çocukları Anadolu Lisesi Sınavına hazırlayan öğretmendir.O eskidendi, şimdi bitti onlar. (kalihora)

* İyi bir şey yaptığını zanneden öğretmenlerdir genelde. (neldock)

*Dersleri kötü olunca çocuğunu psikiyatriste götüren, ama sabaha kadar inekleyen çocuğunun gayet normal olduğunu düşünen velilerle aynı mantıkta yaşayan öğretmendir. ( ecetemelkuran)

*. Ortaokul ve lise boyunca matematik notları sürekli 1 ve 2 arasında gidip geliyorken ÖSS’de bu dersten full çekebilen öğrencinin temelini hazırlamış kopuk.Diğer dersler biraz ihmali kaldırabilir ve matematiğin sürekli bir ilgiye ihtiyacı vardır.Ama sen yine de b..... çıkarma hocam. (infinitedreams)

Kaynak: http://www.lafmacun.org/

İLKOKULDA BEDEN DERSİ!

*Genelde programda beden dersi yazarken öğretmenler Matematik,Türkçe gibi derslerin takviyesi için ideal bulurlar Beden Dersini ve böylece çocukların beden dersi yapma hakkı sabote edilir.

*Çoğu ilkokulda beden salonu diye bir şey olmadığından vuku bulmazdı beden dersleri. Varsa da iğrenç ilkokulumda 5 sene boyunca yerine matematik dersi aldığımız ders. (pomad man)

*Öğrenci gelişimi için haftada en az iki saat beden eğitimi vardır. Yoğun matematik programını yetiştirmek adına, öğretmenler beden eğitimi yerine matematik yapmayı tercih ederler. Daha faydalı olduğu da aşikardır. (nausean)

*Matematik dersinden ve ilkokul öğretmeninden nefret edilmesine yol açan ders. (seyedra)

KAYNAK: sozluk.sourtimes.org/ ilkokulda beden dersi
21 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın