EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/matematikarge/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK HİKAYELERİ
MAKALELER
EĞLENCELİ MATEMATİK
Maske Seti
KONU ANLATIM
SİTE HARİTASI

Akıllı Tarım Eğitim Seti

13/09/2020

Akıllı Tarım Eğitim Seti


Bilişim teknolojileri ile desteklenmiş Akıllı tarım eğitim setindeki parçalar öğrenciler tarafından kendin yap oyunu şeklinde bir araya getirilir.


Öğrenciler bu set içindeki bilişim ve tarım malzemelerini, web sayfasındaki bilgiler ve video eğitimlerin yönlendirmesiyle kendi kendine veya ailesiyle birlikte, monte ederek çalışır hale getirecektir.

Bilişim malzemeleri vasıtasıyla tarım eğitim seti online veya webden girilen bilgilerle takip edilerek, öğrenciye görevleri adım adım hatırlatılacak ve geçtiği her aşama için başarı puanı verilecektir.

Öğrenci bu çerçevede, Adım Adım Bilişim Destekli Tarım uygulaması konusunda farkındalık ve yetenek sahibi olacaktır. Öğrenciler ayrıca, Tarım bilimi, Bitki biyolojisi, Matematik, Elektrik ve fizik, Bilişim yazılım kodlama, Mevzuat ve hukuk konularında temel bilgilere sahip olacaklardır. Belirlenen aşamaların başarılı olarak tamamlanması sonunda, öğrenci sistemde oluşan puanlarına karşılık Türk Tarım Akademisi tarafından düzenlenen başarı sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

Akıllı Tarım Seti içerisinde, ekimi yapılacak tohum, toprak, gübre, plastik ekim kapları, wifi kontrollü bilişim seti, sensörler ve sulama motoru ile diğer aksesuarlar yer alacaktır.

Akıllı tarım seti ile deney bitkisinin sıcaklık ve nem seviyeleri, elektronik devreye bağlı sensörlerle sürekli ölçülecek internet üzerinden bulut sunucuya gönderilecek, sulama ve ısıtma gibi ortam bakımları için öğrenciye mobil uygulama üzerinden anlık tavsiye ve uyarılar iletilecektir. Push mesaj, SMS ve mail ile yapılacak tavsiyeler, cep telefon uygulaması aracılığıyla veya manuel olarak yerine getirilecektir.

Tarım ve bilişim eğitimi, kişinin temin ettiği Akıllı Tarım seti üzerindeki seri numarasını kendi bilgileri ile birlikte ,
https://turktarimakademisi.com
internet sitesi üzerinden kaydetmesiyle başlayacaktır.

Kişi tarım malzemelerinin ve bilişim sisteminin kuruluşunu web sitesindeki eğitim videolarından takip edecektir.

Necmettin Türkoğlu
20 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın