• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam439
Toplam Ziyaret1633229

Çorbada benim de tuzum olsun!

11/06/2022

benim de tuzum olsun

 

Çorbada benim de tuzum olsun!


Değerli meslektaşım, sevgili ağabeyim!.... Yılların birikimini bir kitap haline getireceğinizi işittim. Çorbada benim de tuzum olsun istedim. Çünkü şu anda lise 3.sınıfa geçen kızıma manevi olarak kendine özgüven duygusunu aşıladınız. Necip Güven; kişilik motivasyonun sağlayabilen, çocuk psikolojisini anlayan, başarı ve başarısızlık nedenini çözümleyebilen iyi bir analizci...

Kızımdan örnek vermek istiyorum. Bizler Kara ailesi olarak 17 Ağustos depremini yaşadık ve manevi olarak olumsuz etkilendik. 1999-2000 eğitim öğretim yılında Kocaeli Derince’den Eskişehir’e naklen gelip görev yerimde değerli hocamla tanıştım. O tarihte orta 3.sınıfa başlayan kızımın tüm dersleri 4-5 olmasına rağmen matematik dersi başarısızdı. Aynı okulda görev yaptığımdan dolayı problemi Necip Hocama açtım. ‘’Hiç korkma, gerekli motivasyonu sağlarız’’ dedi. Doğrusunu söylemek gerekirse kendisine karşı bir tereddütüm vardı. Acaba güvenebilir miydim? Kırılmaması için mecburiyetten de olacak, biraz ilgilensin diye kendi kendine bıkar, ilgilenmeyi bırakır diye düşündüm.

Ama diyaloglar başladıktan belli bir süre sonra kızımda gözle görülür, olumlu değişiklikler göze çarpmaya başladı. Derse daha iyi motive oluyordu. Matematik dersinde 2.Dönem 1.yazılı notu 2 olunca derin bir oh çektim. Ardından 2. Yazılı da 4 gelince müthiş sevindim. O günden beri Necip Hocama daha değişik gözle bakmaya, ilgi duymaya başladım.

Kızım şu anda lise 3’ü teşekkür belgesi ile geçti. Matematik dersinde kendine özgüven duyuyorsa buna vesile olan Necip GÜVEN’dir. Hocam, siz azmettiğiniz hedefe ulaşacaksınız. Buna inancım sonsuzdur. Gelecekte başarılı bir çizgide daha da verimleşmiş, üretken bir Necip Güven umuduyla saygılarımı sunuyorum.

Mehmet Emin KARA
Sınıf Öğretmeni
 
121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın