• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam432
Toplam Ziyaret1633222

Matematikle problemi olanlara tavsiye

12/06/2022

matematikle problemi olanlara tavsiye

 

Azim ve istek!


Oldum olası matematik derslerini sevmezdim. Ama Necip GÜVEN Hocamı tanıdıktan sonra matematik derslerine karşı ilgi duymaya, sevmeye başladım. 17 Ağustos 1999 depremini Kocaeli İli Derince Beldesinde yaşamıştık. Ailece psikolojik olarak çok kötü durumdaydık. Öğretmen olan babamın zorunlu tayin istemiyle Eskişehir’e yerleştik. Babamın görev yaptığı TEI Alparslan ilkokulunda okudum. Ama tüm derslerimin iyi olmasına rağmen matematik dersinden hep 1 (bir) alırdım.

Babam birgün sorunumu Necip Hocaya anlatmış. Necip Hoca benimle çok ilgilendi. Uyguladığı terapiler ve “Azmeden başarır istekli olmak, başarırım güvenini içinde hissetmek başarıyı getirir” sözleri bana güzel bir kılavuz oldu. Matematik sınavlarında başarılı oldum.

Birinci kanaat notum bir iken, ikinci kanaat notumdan dört alınca kendime özgüvenim daha çok artmaya başladı. O günden sonra, insanların; azimli ve istekli olmasıyla başarabileceğimi anladım. Matematik dersi ile ilgili problemi olan arkadaşlarıma tavsiyem ilk önce içlerindeki matematik korkusunu yenmeleridir. Daha sonra istekli olarak çalışmaları sayesinde konuları anlamaya başladıklarını göreceklerdir. Yılmadan çalışmaya devam ederlerse matematikten zevk alabilirler. Tabii bu arada mesleğini seven, öğrencilerine anlayışla yaklaşan bir öğretmen, öğrencilerin matematik korkusunu yenmesinde daha etkili olacaktır.

Ceylan Pınar KARA
Prof. Dr. Orhan Oğuz Lisesi

 
121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın