• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam197
Toplam Ziyaret1874555

Başarı yolunda gençlere tavsiyeler! (7)

12/01/2023

genclere-tavsiyeler-7


MAZERETLERİ BIRAKIN!

Başarı yolculuğunun önündeki en büyük engellerden biri de mazeretlerdir. Mazeretler bizi yolumuzdan alıkoyar. Eğer mücadele etmezsek kabus gibi üstümüze çökerler. Elimizi, kolumuzu bağlar, demiryolunun önündeki tepeler, dağlar gibi zorluk çıkarırlar. Mazeretler, başarısız insanların en büyük savunma silahıdır. Onlar da başarılı olmak isterler ama ah şu mazeretler olmasa! Eğer dünya istedikleri gibi olsa... Ellerine bir fırsat geçse... Fakat ne o mazeretler biter, ne de bekledikleri fırsatlar ayaklarına gelir...

Hayatın her safhasında mazeretler önümüze çıkacaktır. Bazen gerçekten de bize mantıklı gelebilir. Ama mazeretlerin bize hiçbir faydası yoktur. Çünkü insanlık tarihini incelediğimiz zaman başarılı olmuş isimleri nesilden nesile aktarılan insanların bizden daha zor şartlarda başarılı olduklarını görmekteyiz. Bu insanların ortak özelliklerini merak ediyor musunuz? Öyle ise söyleyeyim; Bu kişiler hiçbir zaman mazeretlere kulak asmamışlardır.

Eğer biz de başarılı olmak istiyorsak parolamız ‘’Mazeret Yok’’ olmalıdır. NECİP GÜVEN

‘’MAZERET YOK’’ ANDI!

Ben bir mazeret yok kişisiyim. Kişisel sorumlulukla yaşarım, her sözümden ve her eylemimden sorumluyum. Hayatta olmanın anlamını biliyorum, yolum açık ve net. Yaşamdaki amacımı biliyorum ve görev bilinciyle çalışıyorum. Kişisel bütünlükle hareket ediyor, tüm kararlarıma sahip çıkıyor, her zaman elimden geleni yapıyor, olabileceğimin en iyisi olmaya çalışıyorum.

Geçmişte üzüntü ve başarısızlıklara yol açmış olabilen, yapılan veya yapılmayan her şey için kendimi ve başkalarını bağışlıyorum. Çevremi bağışlıyor, engelleri aşıyorum. Geçmişi geride bırakıyor, mükemmellik yolunda ilerliyorum. Asla değer yargılaması yapmayarak koruduğum sağlam bir özsaygım var.

Herkese tümüyle koşulsuz bir anlayışla yaklaşıyor, onları oldukları gibi kabul ediyorum. Çünkü Yaradan’ın gözünde hepimiz eşitiz. Bir ‘’mazeret yok’’ kişisi olarak, yetenek ve becerilerime güvenim her zaman tam. İdeal bir sağlığa sahip oluyor, kendimi enerjik hissediyorum. Neşe dolu oluşum yüz ifademe yansıyor. Düşünce, söz ve eylemlerimde özdenetim sağlıyorum, işlerin sonunu getirecek sabra sahibim. Kendime ve başkalarına karşı her zaman dürüstüm; Kendim için doğru hedefler belirliyorum. Korkularımı yenmemi, risk almamı ve istediğim yaşamı elde etmemi sağlayacak büyük bir düşüm var.

Her zaman öğreniyor ve gelişiyorum. Aklım gelişiyor ve yeni beceriler ediniyorum. İnsanlara ilgi duyuyor ve onları tüm potansiyellerini gerçekleştirmeye teşvik ediyorum. İnsanları anlamaya çalışıyor ve onlarla etkili iletişim kuruyorum. Ailemi ve arkadaşlarımı takdir ediyor, onların benim için ne kadar önemli olduğunun bilincine varıyorum. İnsanlara saygı duyuyor, yetenek ve becerilerini takdir ediyor, herkes için sevecenlik ve sevgi besliyorum. İnsanlara hizmet etmek ve fark yaratmak için büyük bir arzum var.

Yaşamın yedi temel yönünü dengeliyorum: Fiziksel, zihinsel, ruhsal, aile, kariyer, ekonomik ve sosyal denetimimde olan yaşamım verdiğim kararların bir ürünü. Bende ‘’Mazeret Yok.’’ Tüm mazeretlerim yok oldu. ’’Mazeret Yok’’ yaşamı tam bana göre. Ben bir ‘’MAZERET YOK’’ kişisiyim. Başarısızlık insanı hayal kırıklığına uğratabilir ama denememek yok olmaya mahkum edecektir. JAY RIFENBARY

 
 
 
333 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın