• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi15
Bugün Toplam885
Toplam Ziyaret2216326

Başarı yolunda gençlere tavsiyeler! (10)

15/01/2023

genclere tavsiyeler 10

 

Başarı yolunda gençlere tavsiyeler! (10)


COŞKULU OLUN!

Coşku, severek başladığınız işte sizi başarıya götüren en önemli etmenlerden biridir. Eğer coşkunuz yoksa yeni yanmaya başlayan bir mum gibi en ufak bir rüzgarda söner, kendinize güveninizi kaybedersiniz.

Coşkulu iseniz tutuşmuş bir ateş gibi olumsuzluk rüzgarları sizin inanç ateşini söndürmek bir yana daha da alevlendirir.

Başarı, zorlu bir yolculuktur. İlk başlarda en yakın çevreniz bile size inanmaz, sizi yolunuzdan çevirecek bir çok mazeretler ileri sürerler. Coşku olmazsa bunlarla başetmek çok zordur. Fakat siz bu olumsuz sözlere kulak asmazsanız, M.Gandi'nin de dediği gibi ''Önce seni görmezden gelirler, sonra sana gülerler, sonra seninle dövüşürler ve sonra sen kazanırsın.”

Yaptığın işin doğruluğuna yüzde yüz inanıyorsan Şeyh Edebalinin de dediği gibi Haklı olduğun mücadeleden korkma! Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler...

7 Mayıs 1999 yılında, 44 yaşından sonra başladığım Başarı Yürüyüşünde bir çok sıkıntılar yaşadım ama tüm bu sıkıntıları içimdeki coşku sayesinde aştım. Birçok insanı yoldan çevirebilecek olumsuz mesajlar benim için ayrı bir motivasyon kaynağı oldu.

Çünkü hayatta herşeyin bir bedeli vardır. S. Keth Moorhead de dediği gibi, Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır. NECİP GÜVEN

KENDİ İLHAM KAYNAĞIMIZ OLMAK İÇİN!

Başarının asıl sırrı coşkudur. Evet, burada, heyecanı da aşan coşkudan söz ediyorum. İnsanları coşkulu görmek istiyorum ben. Çünkü coşkulu olduklarında başarı destanları yazabilirler. Coşkuluysanız her engeli aşabilirsiniz. Coşku, gözünüzdeki ışıltı, yürüyüşünüzdeki salınım, elinizin kavrayışı, arzunuzun karşı konulmaz yükselişi ve yeni düşünceler üretme enerjinizdir.

"Coşkulu kişiler büyük savaşçılardır. Azimlidirler ve sarsılmaz değerleri vardır. Tüm gelişmelerin temelinde coşku yatar. Coşku olduğunda başarı muhakkak gelir. Coşkunun yokluğunda ise ancak mazeret vardır." Walter CHRYSLER

"Coşku, zekadan daha önemlidir." Albert EINSTEIN

Necip Güven
 
 
450 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın