EĞİTİM İMECEMİZ MATEMATİK KAFE'YE HOŞ GELDİNİZ...

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam299
Toplam Ziyaret1115140

MATEMATİĞİ KULLANAN KAÇ KİŞİ VAR

12/01/2021

MATEMATİĞİ KULLANAN KAÇ KİŞİ VAR


Yapılması gerekenlere odaklanmak gerekir. Öncelikle bilim ve sanat için matematiğin ne demek olduğunu, niçin öğretildiğini anlayarak işe başlamak gerekiyor. Matematik olmadan bilim olmaz, Şimdi asıl soruya gelelim; matematik ne kadar hayatımızın içinde? Türevi, integrali, matrisi niye öğrendik ve bunları adam akıllı kullanan kaç kişi var? Bunları elbette tez veya makale yazmak için öğrenmedik.

İyi de bunları niye öğrendik bunları kim, nasıl kullanıyor? Bu sorunun cevabını adam akıllı verdiğimiz zaman ülkemize bahar gelir. Yoksa sabahtan akşama kadar bilim ve sanatın önemini anlatalım, inanın ülkede yaprak kımıldamaz. İşe matematik eğitiminden başlayıp hayatımızın merkezine onu koymamız gerekiyor. Teknoloji üretmek matematik ile başlar. Geçmişimiz gurur tablolarıyla dolu...

Biz uçakta yaptık otomobil de yaptık. Ama matematik bir ülkede, çoğunluğun ruhuna işlemezse bunlar kalıcı hala gelmez. Bireysel başarı olarak kalır. Matematik olmadan bunları yaşatamazsınız. Matematik bilimin diliydi değil mi?

Musa Yıldırım
Uçak Mühendisi

89 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın