Matematik Kafe Eğitim İmecesi

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
FOLLOW MATHKAFE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam1564
Toplam Ziyaret1178211

ŞABAN KIZILDAĞ'DAN MAZERET YOK KONFERANSI!

20/02/2021

mazaret yok


Eğitimci, iletişim uzmanı, yönetici danışmanı, sosyolog Dr. Şaban Kızıldağ, Edirne'de öğretmen ve eğitim yöneticilerine başarıya giden yolu anlattı.

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonunda kente gelen Kızıldağ, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Mazaret Yok" adlı konferansta, motivasyon ve başarının sırlarını yaşamdan örneklerle aktardı.

Yaklaşık 10 yıldır 6 akademisyenle Türkiye'nin de aralarında olduğu 57 Müslüman ülkeyi milli gelir, teknoloji, eğitim, sağlık, spor, marka, katma değer gibi kategorilerde incelediklerini belirten Şaban Kızıldağ, dünyanın 3'te bir nüfusunu oluşturan 57 ülkenin 80 milyon nüfuslu Almanya'nın ürettiği katma değerin yarısını üretmediklerini tespit ettiklerini ifade etti.

Kızıldağ, bu durumun tek nedeninin insan faktörü olduğunu altını çizdi.

"ÜÇ B BELASINDAN KURTULALlM!''

Türkiye'nin bilgi ekonomisine daha fazla önem vermesi gerektiğini vurgulayan Kızıldağ, "Bilgi ekonomisine daha fazla önem vermeliyiz, bilen öğrenen okullar, şehirler ve bir ülke olmamız gerekiyor. 'Üç B belası'ndan kurtulmamız gerekiyor, 'Bana ne, ben bilmem, bahane...' bunlardan kurtulmamız gerekiyor. Hep zatenlere sığınıyoruz, buradan bir çıkış yolu bulmamız gerekiyor. Bu da ancak eğitim ve eğitim kadrosuyla mümkün olacaktır. Eğitimcilerin mazeret yok demesi, zatenlerden rağmenlere çıkmasını konuşuyoruz. Başarı zatenden rağmene geçişle gelir." diye konuştu.

Dr. Şaban Kızıldağ, Hazreti Ali'nin "Bahane ve mazeret, insanın kendisine söylediği en büyük yalandır." dediğine işaret ederek, insanların, kurumların gelişmesindeki en büyük engelin mazeret üretmek olduğunu söyledi.


KAYNAK: aa.com.tr/tr/turkiye/kizildagdan-mazeret-yok-konferansi/1251314#!

MAZERETLERLE İLGİLİ SÖZLER!

*İnsanlar fırsatların gelmesini bekler fırsatlar da insanların, fırsatlar bekler insanlar bekler; kazanan hep mazeret olur. Paulo Coelho

*Başarısızlar mazeret, açıklama, özür ve bahane üretirler, başarılılar ise sonuç. Mümin Sekman

*Güveni kaybetmenin hiçbir mazereti olamaz, zaten güveni kaybettikten sonra ki mazerette hiç işe yaramaz.

*Cehaletin mazereti olamaz.

*Övgüyle söz edilecek başarıları asla mazeretler üzerine inşa edemezsin. Robin Sharma

*Başarılı insan çözüm üretir, başarısız bahane üretir.

*Hayatım süresince boyum kadar kitap yazdım ama beni sevmeyenler buna da mazeret bulup onun zaten boyu kısaydı diyebilirler. (Aziz Nesin)

*Ben çalışmak istiyorum ama kafama göre bir iş bulamıyorum o yüzden çalışmıyorum.

MAZERET YOK ANDI!

Ben bir mazeret yok kişisiyim. Kişisel sorumlulukla yaşarım, her sözümden ve her eylemimden sorumluyum. Hayatta olmanın anlamını biliyorum, yolum açık ve net. Yaşamdaki amacımı biliyorum ve görev bilinciyle çalışıyorum. Kişisel bütünlükle hareket ediyor, tüm kararlarıma sahip çıkıyor, her zaman elimden geleni yapıyor, olabileceğimin en iyisi olmaya çalışıyorum.

Geçmişte üzüntü ve başarısızlıklara yol açmış olabilen, yapılan veya yapılmayan her şey için kendimi ve başkalarını bağışlıyorum. Çevremi bağışlıyor, engelleri aşıyorum. Geçmişi geride bırakıyor, mükemmellik yolunda ilerliyorum. Asla değer yargılaması yapmayarak koruduğum sağlam bir özsaygım var.

Herkese tümüyle koşulsuz bir anlayışla yaklaşıyor, onları oldukları gibi kabul ediyorum. Çünkü Yaradan’ın gözünde hepimiz eşitiz. Bir ‘’mazeret yok’’ kişisi olarak, yetenek ve becerilerime güvenim her zaman tam. İdeal bir sağlığa sahip oluyor, kendimi enerjik hissediyorum. Neşe dolu oluşum yüz ifademe yansıyor. Düşünce, söz ve eylemlerimde özdenetim sağlıyorum, işlerin sonunu getirecek sabra sahibim. Kendime ve başkalarına karşı her zaman dürüstüm; Kendim için doğru hedefler belirliyorum. Korkularımı yenmemi, risk almamı ve istediğim yaşamı elde etmemi sağlayacak büyük bir düşüm var.

Her zaman öğreniyor ve gelişiyorum. Aklım gelişiyor ve yeni beceriler ediniyorum. İnsanlara ilgi duyuyor ve onları tüm potansiyellerini gerçekleştirmeye teşvik ediyorum. İnsanları anlamaya çalışıyor ve onlarla etkili iletişim kuruyorum. Ailemi ve arkadaşlarımı takdir ediyor,onların benim için ne kadar önemli olduğunun bilincine varıyorum. İnsanlara saygı duyuyor, yetenek ve becerilerini takdir ediyor, herkes için sevecenlik ve sevgi besliyorum. İnsanlara hizmet etmek ve fark yaratmak için büyük bir arzum var.

Yaşamın yedi temel yönünü dengeliyorum: Fiziksel, zihinsel, ruhsal, aile, kariyer, ekonomik ve sosyal denetimimde olan yaşamım verdiğim kararların bir ürünü. Bende ‘’Mazeret Yok’’ Tüm mazeretlerim yok oldu. ’’Mazeret Yok’’ yaşamı tam bana göre. Ben bir ‘’MAZERET YOK’’ kişisiyim.

Başarısızlık insanı hayal kırıklığına uğratabilir ama denememek yok olmaya mahkum edecektir. JAY RIFENBARY

Necip Güven

43 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın