Matematik Kafe Eğitim İmecesi

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
FOLLOW MATHKAFE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam1589
Toplam Ziyaret1178236

AİLE BÜYÜKLERİNİN OLUMSUZ ÖĞRENİM HAYATLARI!

24/02/2021

ailelerin olumsuz ogrenimleri

annebabaokulu.com

Hepimizin geçmişte olumlu veya olumsuz öğrenci yaşantıları vardır. Yeri geldiğinde askerlik hatıraları gibi anlatır dururuz. Bizim zamanımızda veya bir gün diye başlayan bir çok hatıranın anlatıldığını duyduğunuz veya kendiniz anlattınız.

Öğrenim hayatı anıları ömür boyu her zaman sizinle beraberdir. Olumlu ise olumlu etkilerini, olumsuz ise olumsuz etkilerini hissedersiniz. Olumlu ise herhangi bir sorun yoktur. Yalnız olumsuz ise ve çevrenize hayatınız ilerleyen dönemlerinde bu yaşananlar size zarar vermeye devam eder.

Evlenirsiniz, çoluk çocuk sahibi olursunuz. Bu hatıralarınızı eşinize ve çocuklarınıza aktarırsınız. Olumsuz anılarınızı yeni nesle aktarmış olursunuz. Onlarında kafalarında olumsuz resimler oluşmasına neden olursunuz.

Okul hayatı ile ilgili en kötü hatıralar çoğunlukla meşhur matematik dersi ile ilgilidir. İnsanların bir dönemle ilgili yaşadıkları matematik başarısızlıkları onlarda matematikten kokmaya ve matematikten korkmaya ve matematikten nefrete dönüşmüştür. Denklem şöyle oluşmuştur. Matematik= korku ve nefret.

Bu insanların çocukları büyür ve okula başlar. Aileden matematikten nefrete programlanmış çocuklara matematik öğretmekten önce kafasındaki korkuları yenmek zorundasınız. Bu korkuyu yenmeden başarılı olmanız mümkün değildir. Öğrencilerin anne babalarının yaşadıkları olumsuz okul hatıraları onların beyinlerindeki bu işlerle ilgili olumsuz programlar oluşmasına neden olmuştur. Bu olumsuzluklar anneden, babadan, nineden, dededen, amcadan, dayıdan, haladan, teyzeden, enişteden çocukların beyinlerinde başka sorunlar programlar yapıyorlar.

Eğer bu programlar usta eğitimciler tarafından bozulmazsa sürüp giderler. Tavuk mu yumurtadan yoksa yumurta mı tavuktan çıktı misali sürüp gider. Eğitimcilerin bu yanlış inanışları düzetmeleri için kendilerini geliştirmiş olmaları ve kısır döngüleri parçalamaları gerekir.

Necip GÜVEN

Anne Baba Okulu

33 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın