• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam191
Toplam Ziyaret1694768

Matematikte kocaman bir başarı öyküsü!

02/09/2022

matematikte kocaman bir beceri


KOCAMAN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ! İŞTE NURŞEN'İN YAZDIKLARI...

Matematikten nefret ediyordum. Bunun nedeni ise matematiği yapamamamdı. İlkokuldan beri bu benim korkulu rüyamdı. Ortaokula geldiğimde zaten bu dersi yapamıyorum diyerek dersi dinlemeyi ve çalışmayı bırakarak hayatımın hatasını yaptım. 6. ve 7. sınıfı bitirdikten sonra 8. sınıfta kabus gibi bir yıl karşıma dikildi. Çünkü LGS denen lanet bir olayla karşı karşıyaydım. O zaman anladım aslında eğer hayallerin varsa, bu hayattan beklediğin bir şeyler varsa kesinlikle aklının bir yerinde matematik de olmalıydı.

Ve 8. sınıfa başladım okul dershane derken çok çalışıyordum ama olmuyordu. Bir yerde bir şeyler yanlış gidiyordu. Artık bu bende takıntı haline gelmeye başladı. Konuyu biliyordum ama soru çözemiyordum. Bu da beni çok üzüyordu. Ve LGS günü gelip çatmıştı ve ben o sınavda tabiri caizse matematiği batırmıştım, Yanlışların da doğruları götürmesiyle çok iyi yaptığım netlerimi bile aşağı çekmişti ve ben hiç istemediğim bir anadolu lisesine gittim. O yılın yaz tatilinde karar vermiştim savaşacaktım.

Evet bir sıfır mağlup başlamıştım ama bu her şey demek değildi çünkü maç 90 dakikaydı. Çok çalıştım, bütün konulardaki açıklarımı kapatmaya çalışıyordum. Ve sene başladı, ben 9. sınıfa geçtim. Matematik hocam çok iyiydi ve ben de gece gündüz çalışıyordum. Çünkü hedefim vardı, 3 yıl sonra hukuk fakültesini kazanacaktım, Yolumu çizmiştim ve bu yolda giderken hangi engelle karşılaşırsam karşılaşayım bu engelleri aşacağıma emindim. Çünkü buna inanıyordum.

EMEKLERİMİN KARŞILIĞINI ALMA VAKTİ!

Matematik sınavı olduk ve ben 10 soruda önce 5 soruyu sonra 6 soruyu sonrada 7 soruyu yapabilmiştim. Bunlar benim için büyük adımlardı çok mutlu olmuştum dünyalar benim olmuştu. Emeklerimin karşılığını aldıkça daha da çalışasım geliyor ve gözümü hedefe dikiyordum sene sonu geldi ve benim matematiğim 75 düştü. Bu sınıfımdaki insanlar için düşük olabilirdi ama benim için bir devrimdi başarmıştım artık yapabiliyordum. Yaz tatiline girmiştim ben yine aynı şekilde yaptığım hataları tekrar yapmamak için daha fazla soru çözebilmek için çok çalışıyordum ve yaz tatili de bitti artık 10. sınıf öğrencisiyim. Şu anda 1. sınavlarımızı olduk ve ben matematikten 99 aldım.:)

Çok mutluyum çünkü artık yapabiliyorum. Arkadaşlar lütfen sizde korkmayın yıkın tabularınızı. O sizin korkutacağına siz onu korkutun. Lütfen yılmayın ve çalışın. Tabikide bu başarıda sizin gibi yorumlara hemen cevap veren, biz öğrencileri yılmamaları için motive edici sözler söyleyen hocalarımız sayesinde bu başarıyı elde ediyoruz. Size çok teşekkür ederim dönemin başından beri sorduğum sorulara atlamadan bıkmadan cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam. Her şey gönlünüzce olsun.”
:)

KAYNAK: matematikdefterim.net/kocaman-bir-basari-oykusu/

211 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın