Matematik Kafe Eğitim İmecesi

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
FOLLOW MATHKAFE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret1176681

KİTAP OKUMANIN MATEMATİĞE OLAN ETKİSİ!

21/03/2021

kitap okumak ve matematik


Kitap okumak, herhangi bir alanda yazılan bir kitabı seçip, düzenli veya düzensiz bir şekilde de olsa okumak olarak tanımlanabilir. Kitap okumak isteyen öğrenciler, genel olarak ne tarz bir kitap okumaları gerektiğini bilmezler. O yüzden bu konuda biz eğitimcilere büyük bir sorumluluk düşmektedir. Öğrencileri doğru kitaplara yöneltmek bizim en büyük görevlerimizdendir.

Bir matematikçi olarak öğrencilerime ve velilerime en büyük tavsiyem, hayal gücünüzü geliştirecek, sizi düşünmeye sevk edecek kitaplar okuyun.

Okuyacağımız kitapların türü tabikide çok önemlidir. Ancak bakacağımız en önemli hususlardan birisi, sizin sıkılmadan, akıcı bir şekilde, her olayı zihininizden canlandıran kitaplar okuyor olmanızdır.

Çünkü okuma esnasında kahramanları hayal etmek, onların yerine kendimizi koymak, bir sonraki sayfada nelerle karşılaşacağımızı düşünüp hayal etmek, sürekli kitabın sonunu merak etmek bize büyük bir özgüveni katacaktır.


Hayal gücünü geliştiren, Zihninden hesaplar yapan, olayları kendi penceresinden değerlendiren birçok insan, matematikte daha aktif ve daha istekli olurlar.

Aynı zamanda çok okumak, daha kolay anlamayı da sağladığından, matematik öğrenmek ve gelişmek isteyen insanlar, kitap okudukça daha hızlı ve daha rahat anlayıp, sorulara daha doğru cevap verebileceklerdir.
Araştırmalara göre düzenli kitap okuyan insanlar daha çok analitik düşünebiliyorlar. O yüzden okudukça gelişiyor olmamız matematiğe büyük bir katkı sağlamaktadır.

Ben 21 yaşıma kadar toplamda sadece 5-6 kitap okumuştum. Kitap okumaktan nefret ediyordum ve bana hiç bir yararının olacağına inanmıyordum. 21 yaşından sonra atıldığım ticaret tecrübem sayesinde okumayı sevdim. Kitap okumanın ne denli yararlarının olduğunu tecrübe ede ede öğrendim. O süreçten bugüne kadar 120'nin üzerinde kitap bitirdim. Şimdi ise düzenli olarak üç hafta bir kitap bitirmekteyim. Bu okuduğum kitaplar sayesinde birçok eğitimler düzenledim birçok kez seminerler verdim. Beni zihinsel ve mental olarak hep ileri seviyeye taşıdı. Sizlere tavsiyem bulduğunuz her kitabı okumayın, seçin, araştırın, tavsiyeler alın ve sonuna kadar okuyun. Okurken altını çizin ve çizdiklerinizi not alın. Görün bakın Matematik zekanıza çok iyi gelecek. Sevgilerimle...

Sefa Özdeniz Matematik Öğretmeni

KAYNAK: ozeldersalani.com/kitap-okumanin-matematige-olan-etkisi

38 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın