• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam510
Toplam Ziyaret2207685

Matematiği dokunarak öğretecek proje!

01/05/2023

dokunarak matematik projesi


MATEMATİĞİ DOKUNARAK ÖĞRETECEK PROJE!

Bilecik'te emekli öğretmen, zor denilen matematiği eğlenceli hale getirerek, dokunarak ve kolay öğrenmesini sağlayacak proje geliştirdi.

Emekli matematik öğretmeni Hüseyin Ayhan, mesleğini yaptığı dönemde matematiğin öğretilmesinin ve öğrenilmesinin zorluğunu gördüğü için emekli olduktan sonra evinde oluşturduğu küçük bir atölyede, matematiğin kolay öğrenilmesini sağlayacak projeler üretmeye başladığını belirtti... 

"Çocuklarımız ürettiğim projeyle hem matematiğe dokunmuş oluyor hem de bu işe kabiliyeti varsa değişik buluşlar yapma yeteneği kazanıyor. Ayrıca matematiğe karşı ilgisi de artıyor" diyen Ayhan, TPE'ye, tam sayılarda toplama çıkarma işlemlerinde, basit bir bilinmeyenli denklerin çözümlerinde, basit eşitsizlik aralıklarını göstermede kullanılan "Bazı aritmetik işlemlerin çözümü için üçgen prizma" aracıyla başvuruda bulunduğunu kaydetti. 
 
KULLANIŞLI DERS ARAÇLARI

Ayhan, yaptığı matematik materyalleriyle öğrencilerin konuları ezbere anlamaktan kurtulacağını ve buluş yapabileceklerini aktardı.

Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"35 yıl boyunca matematiği gerçekten sevdik ve severek anlattık. Fakat zorlandığımız zamanlarda oldu. Matematiği materyaller üzerinde yapmaya başladıktan sonra sevmeye başladım. Anlattığımız birçok dersi burada dokunmatik hale getirdim ve matematiğin daha fazla sevildiğini gördüm... Öğrencilere zamanında kümeleri anlatırken 'Şunu ezberleyin, bunu ezberleyin' dedik. Yani ezbere bir matematik öğretmiş olduk genelde. İnşallah zamanla bunların da okullarda tutunacağına inanıyorum çünkü çok kullanışlı ders araçları bunlar."

KAYNAK: haberler.com/matematigi-dokunarak-ogretecek-proje-6718983-haberi/

503 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın