• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam214
Toplam Ziyaret1874572

SINAV HAZIRLIKTA ARKADAŞ ETKİSİ

28/03/2021

YKS arkadas etkisi

matematikkafe.com / Sıfırlama -9

Önceki Sayfa

YKS ye hazırlan öğrencinin başarısına arkadaşlarının etkisi nasıl olmaktadır.

Ciddi, sorumluluk sahibi, dostça ve dürüstçe yaklaşmayı bilen arkadaşların bu dönemde gerekliliği daha iyi anlaşılır. Sözünü ettiğimiz türdeki bir arkadaşlığın etkisinin olumlu olacağı açıktır. YKS ye hazırlık sürecinde, huyu suyu bilinen arkadaşlarla yetinmeli, zorunlu olmadıkça yeni arkadaşlıklara girilmemelidir. Çünkü bu dönemdeki her yeni arkadaşlık, yeni bir risk demektir.

YKS ye hazırlanan öğrenciyi, yanıltan, disiplinini bozan ve sonuç olaraktan başarısızlığa uğraşmasında büyük pay sahibi olan sebeplerden biri de kötü arkadaştır. Kötü arkadaş YKS ye hazırlanabileceği gibi, YKS ye hazırlanan YKS ye hazırlık dışından da olabilir. Bu dönemde, YKS ye hazırlanan arkadaşların dışındakilerle görüşme en aza indirilmelidir. YKS ye hazırlandığı halde, gayri ciddi arkadaşlarla da mesafeli olunmalıdır.

Sözünü ettiğim arkadaşlardan başka biri de duygusal arkadaşlık var. Gerçi gönül ferman dinlemez ama bu dönemde mümkünse duygusal bir süreç başlatılmamalıdır. Ancak lise 3’ ten önce başlamış bir süreç varsa, oda kontrollü bir şekilde devam ettirilmelidir.

Davut Aksoy

Sonraki Sayfa

503 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın