Matematik Kafe Eğitim İmecesi-Tel: 0532 700 10 04

  • Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
ÜYELİK GİRİŞİ
MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam248
Toplam Ziyaret1213926

TEMELİ OLMAYAN BİR BİNA

29/04/2021

temeli olmayan bir bina gibi hissetmek


matematikkafe.com / Bize gelen mektuplar-KENDİMİ TEMELİ OLMAYAN BİR BİNA GİBİ HİSSEDİYORUM!!!

Şu an hem kamu kurumunda çalışan hem de Açık Öğretim Fakültesinde okuyan bir devlet memuruyum. Eğitim anlamında ilk okul yıllarını alt yapısı çökmüş bir bina gibi yetersiz bir şekilde bitirdim. Mevcudu kırklarda bir sınıf ve kendini yenileyememiş, yetersiz bir sınıf öğretmeni....

Bu günlerde gündemde olan 'Uzman öğretmenlik” projesini sonuna kadar destekliyorum. Tüm öğretmenlerin kendilerini yenilemelerini; başarısız bulunan öğretmenlerin seminer ve eğitim programlarıyla eksikliklerinin giderilmesinden ve desteklenmesinden yanayım.

Çocuklar bir şekilde hayat bilgisini, okumayı, resim yapmayı kendi veya ailesinin katkılarıyla başarabiliyordu. Ama matematik formülleri olan, emek isteyen, bir çok öğrenme yöntemini içersinde barındıran bir dersti. Bir öğrencinin bu yöntemleri çok iyi bilen bir öğretmenin yardımı olmadan başarılı olması imkansız değil ama zordu.

İlkokul yıllarımda iyi bir temelim olmaması yüzünden üniversitede de hala matematik dersinde başarılı olamıyorum. Bu durumdan da ilkokul öğretmenimi sorumlu tutuyorum.

Sonuç olarak, günümüz çocuklarının aynı sıkıntıları yaşamamaları için ne yapılabilir? Matematik dersi nasıl eğlenceli hale getirilerek sevdirilebilir? Bunun araştırmasının yapılmasını ve bu araştırmaların sonuçlarının seminerlerle öğretmenlere duyurulması gerektiğini düşünüyorum.

RUMUZ: ÇİÇEK

20 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın