• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327001004
  • https://www.instagram.com/matematikkafe
TRANSLATE
DESTEK OL
ÜYELİK GİRİŞİ
REKLAM ALANI-1

MATEMATİK DÜNYASI
EĞLENCELİ MATEMATİK
OKUL BAŞARISI
PSİKOLOJİ
SİTE HARİTASI
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam251
Toplam Ziyaret2553889

Zafer ilk adımla başlar

19/11/2023

zafer ilk adimla baslar

Zafer ilk adımla başlar

 

Necip GÜVEN hocamla ilk tanışmamız onun beni bir radyo programının ardından telefonla araması ile oldu. Heyecanlı bir ses tonuyla Eskişehir’de benim bir programımı organize etmek istediğini söyledi. Sesinde müthiş bir heyecan vardı. Ben de ona böyle bir programa gelebileceğimi söyledim. O günden sonra Necip Hoca, çok heyecanlı bir şekilde programa hazırlanmaya başladı.


Eskişehir’e vardığımızda Necip Hoca beni büyük bir coşku ile karşıladı. Arabaya bindik. Eskişehir caddelerinde dolaşırken, Necip Hoca Ricky MARTİN’in “Go go aley aley” diye bilinen şarkısının kasetini teybe taktı ve teybin sesini sonuna kadar açtı. Bu şarkı benim gösterilerimde kullandığım ve insanların coşmalarına sebep olan şarkıydı. O sırada eşim beni cep telefonundan aradı. Ancak teybin sesi o kadar yüksekti ki hiçbir şey anlaşılmıyordu. Bunun üzerine teybin sesini kıstık ve ben konuşmaya başladım. Eşim “şimdi nerdesin” diye sordu. Ben de ona Necip Hoca’yla birlikte olduğumuzu, teybin sesinin sonuna kadar açık olduğunu söyledim. Bunun üzerine eşim, “sen bir deli, o bir deli. Bulmuşsunuz birbirinizi” dedi.


Evet, toplumdaki insanların bir kısmına göre bizler birer deliydik. İçimizde büyük bir heyecan vardı. bir şeyler başarmak, insanlara ulaşmak istiyorduk.


Programın yapılacağı salona vardığımızda, bizi heyecanlı ve coşkulu bir kalabalık karşılamıştı. Çok güzel bir program gerçekleştirdik. Program bittiğinde, ben ve Necip Hoca çok mutluyduk. Daha sonra, Eskişehir’de yeni bir program yapmaya karar verdik. Necip Hocam, birinci programın başarısına güvenerek programın saatini bir Pazar günü saat 11’de yapmaya karar vermişti. Necip Hoca’ya bu saatin çok erken olduğunu ısrarla söylememe rağmen, bana şöyle dedi: “Oğuz Hocam, hayalleri olanlar asla uyumaz..”


Pazar günü saat 11’de salona girdiğimizde, 1000 kişilik salonda sadece 50 kişi vardı. Necip Hoca ve benim hayallerimiz vardı ama insanların çoğunun hayalleri yoktu. O programda büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştık. Hiç unutmam, programın sonunda Necip Hocam büyük bir inançla “Oğuz Hocam hiç üzülme, her sorun bir fırsattır” dedi.


Necip Hoca, o programdan sonra Matematikle Barışıyorum kitabını yazmaya başladı. Başarısız bir program başarılı bir kitabın yazılmasına sebep oldu.


Bu kitabı büyük bir dikkatle okuyun ve söylenenleri uygulayın. Çok istifade edeceksiniz…


Eline sağlık Necip Hocam. Diğer kitaplarınız sabırsızlıkla bekliyoruz. Zafer ilk adımla başlar.


Oğuz SAYGIN NLP TRAINER

206 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın